“Yatarken ve uyandığımda Fenerbahçe’yi düşünüyorum”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig’in 15. haftasında ağırladığı Çaykur Rizespor’u 4-0 mağlup eden Fenerbahçe’nin teknik yöneticisi Vitor Pereira, hayli uygun bir performans sergilediklerini söylemiş oldu.
Portekizli teknik adam, Ülker Stadı’nda oynanan karşılaşmanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Galibiyeti hak ettiklerini belirten Pereira, “Çok âlâ oynadık. Kaliteli bir oyun sergiledik. birlikte savaştık. Fenerbahçe’nin ve taraftarının ruhunu alana yansıttık. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onları tebrik ediyorum.” sözlerini kullandı.
“En değer verdiğim şey oyuncularımın birlik olduğunu gorebilmek.” diyen Vitor Pereira, “Oyuncuların inanmaları, savaşmaları ve bizimle birlikte olması epeyce değerli. Bu kulüp fazlaca özel, taraftarı da hayli tutkulu. Burada epeyce memnunum. Bugünkü üzere karakterli ve kalite oynarsak şampiyonluk bahtımız yüksek olacaktır. Her vakit maç maç bakmalıyız. Bu ruhu ve kaliteli oyunu devam ettirmemiz gerekiyor. Buna hepimizin inanması lazım.” diye konuştu.
Fenerbahçe’nin yaşadığı puan kayıplarının akabinde kendisi hakkında yapılan tenkitlerle ilgili Portekizli çalıştırıcı, şunları kaydetti:
“Mesleğinin başında olan bir teknik yönetici değilim. Bu işe 29 yaşında başladım. Uzun yıllardır teknik yöneticilik yapıyorum. Kimsenin inanmadığı vakit içinderda inanmaya devam ettim ve başarabildim. Sakin kalmamız gerekiyor. ömrümüz bu. Tesis haricinde bile Fenerbahçe’yi düşünüyorum. Yattığımda ve uyandığımda da Fenerbahçe’yi düşünüyorum. Bu kulübün tutkusunu hissediyorum. Ailelerimizi Portekiz’de bırakıp buraya geldik. Sakin kalıp işimize bakmamız ve beraberlik ruhunu sürdürmemiz gerekiyor. Kaybetmememiz gereken puanlar ve maçlar oldu. UEFA Avrupa Ligi maçları biraz bizi etkiledi. Yapmamız gereken, bildiğimiz yolda inanmaya devam etmek. Her vakit elimizden geleni yapıp bunların tekrar yaşanmaması için çabalayacağız.”