“Türkiye’den daha evvel teklifler aldım”

bencede

New member
Atakaş Hatayspor’un Ganalı futbolcusu Christian Atsu, Spor Toto Üstün Lig’in epeyce kuvvetli olduğunu lakin gayretin 90 dakikaya yayılmadığını söylemiş oldu.
Kariyerinde Portekiz, Hollanda, İngiltere ve İspanya liglerinde forma giyen 30 yaşındaki Hataysporlu oyuncu, AA muhabirine Üstün Ligi kıymetlendirdi.
Dışarıdan baktığında Türkiye Ligi’nin bu kadar güçlü geçeceğini düşünmediğini anlatan Atsu, “Bu ligin sahiden hayli güçlü bir lig olduğunu söyleyebilirim zira maçlar burada fazlaca temaslı oynanıyor. Sırf o yoğunluğun, o gayret dozunun 90 dakikaya yayılmadığını düşünüyorum. Premier League’de bu yok, orada 90 dakika ayakta kalmalısınız ve gayret etmek zorundasınız. Türkiye Ligi’nin içine girdiğim vakit fazlaca kuvvetli bir lig olduğunu gördüm. Gayretin fazlaca üst seviye olduğunu gördüm. Yalnızca burada çabanın 90 dakikaya yayılmadığını söyleyebilirim.” sözlerini kullandı.
Zorlu bir kamp süreci geçirdiklerini ve kendileri için faydalı olduğunu lisana getiren Atsu, teknik yönetici Volkan Demirel’in ekibe hayli büyük katkı verdiğini belirtti.
Kendisini fizikî açıdan toparlamaya uğraştığını vurgulayan Atsu, şöyleki devam etti:
“Volkan hoca geldikten daha sonra bilhassa grubun performansının arttığını söyleyebilirim. Fizikî manada da bize nitekim epeyce yeterli dokunuşları oldu. Hoca da gelişiyor, bizi de geliştiriyor. Bu manada nitekim bizim için fazlaca değerli. Hoca geldikten daha sonra ekipte şunu da bakılırsabildik. Grup daha kompakt oynamaya başladı. birlikte oynamaya başladı. Bunun da hocanın vermiş olduğu öz itimattan kaynaklandığını düşünüyorum. Şu anda uygun bir müddetç geçiriyoruz.”
“Türkiye’den daha evvel teklifler aldım”
Christian Atsu, mesleğinde daha evvel Türkiye’den teklifler aldığını tabir etti.
Yaptığı seçimlerinden hiç pişmanlık duymadığını aktaran Atsu, “Sadece bu seçimlerin ömrün bir modülü olduğunu düşünüyorum. Burada hakikaten oynamak istiyorum. Oynamak için geldim. Yalnızca uygun çalışıp kadroya en uygun biçimde katkı sunmak için buradayım. O yüzden geçmişimde rastgele bir kusur yaptığımı düşünmüyorum.” diye konuştu.
Atakaş Hatayspor’u seçtiği için fazlaca keyifli olduğunu vurgulayan Atsu, “Newcastle’dan Arabistan’a gitmedilk evvel evet birtakım teklifler oldu hatta Türkiye’ye gelmek üzereydim. Oraya gittikten daha sonra menajerimle konuşmamda Hatay’a gelmemin fazlaca gerçek bir karar olacağını söylemiş oldu zira nitekim benim oynamaya gereksinimim vardı. Burada da oynayabilecek kapasitem olduğunu düşünüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.
“Volkan hoca rekabeti sağlıyor”
Christian Atsu, teknik yönetici Volkan Demirel’in grupta rekabeti sağladığını belirtti. Demirel’in ekibi müsabaka ortasında tuttuğunu anlatan Atsu, şunları kaydetti:
“Hoca her insanın bir müsabaka ortasında olduğunu biliyor, bunu görüyor. Ben de durumumun ne olduğunu biliyorum. Ben de bu çabanın içine girdiğimi ona göstermek istiyorum. Sonuçta hayli çalışmam gerektiğini biliyorum. Onlara bakılırsa bir fark oluşturmak için en az onlar kadar çalışmam gerektiğini biliyorum. Hocamız yarıştırmayı seven bir hoca. Herkese bu çabayı oluşturuyor. Kim hak ediyorsa ona formayı vermeye çalışıyor. O yüzden iş aslında bende bitiyor. Ben ne kadar fit ve düzgün olursam, kendimi bu süreçte ne kadar âlâ hazırlarsam, hocanın da bana baht vereceğini düşünüyorum.”
Ligde yakaladıkları çıkışı sürdüreceklerini ve dönemi uygun bir durumda bitireceklerine inandığını söz eden Atsu, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Hoca buraya geldikten daha sonra bir beraberlik oldu. Artık herkes ekip için uğraş etmeye başladı. Sahiden bunu gorebiliyorsunuz. Bizlerin her vakit amacı vardır lakin şu an söyleyebileceğim doğal ki en üstünü hedeflemek. Puan tablosunda çıkabileceğimiz en üstleri hedefliyoruz. Döneme berbat başladık lakin çabucak sonrasında yeterli işler yapmaya başladık. Ben hocaya, ekibe, taraftarlarımıza ve en kıymetlisi kendime inanıyorum. Dönemi en uygun biçimde bitireceğimize kuşkum yok. Dönem bitmeden üstlerde bir Hatayspor nazaranceğinizi düşünüyorum.”