“Transferin tam yetkilisi Berna Hanım”

bencede

New member
Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Hikmet Karaman, dönemin birinci yarısını geçtiğimiz dönemlere oranla güzel bir yerde 24 puan alarak tamamladıklarını ancak bunu muvaffakiyet olarak görmediklerini söylemiş oldu.
2021-2022 döneminin birinci yarısına ait açıklamalarda bulunan Karaman, son iki dönemde birinci devreyi ya son sırada ya da düşme potasının içerisinde tamamlayan bir müddetcin akabinde bu yıl devreyi 24 puan toplayıp 13. sırada bitirerek o psikolojiyi aştıklarını belirtti.
Sarı-kırmızılı takımın başına dönemin birinci maçı Altay müsabakasının akabinde geldiğini anımsatan Karaman, “Altay maçından daha sonra vazifesi devraldım. Gruba geldiğimde transfer devam ediyordu. Natürel vazifeye gelişimizle Thiam transferini istedik, aldık. İki oyuncu daha talebimiz oldu. Hem ekonomik niçinler tıpkı vakitte maliyetin yüksek olması niçiniyle bu transferleri yapamadık.” dedi.
Birinci devre prestijiyle sakatlıklardan dolayı kadroda takım beraberliğini kurmakta zorlandıklarını aktaran Karaman, şu biçimde konuştu:
“Başkanımız Berna Hanım önemli bir biçimde elini taşın altına koydu. Dönem başında 15 transfer yapıldı. Bu, kolay değil. Bir lider kendi ekonomik katkısıyla yardımcı olmaya çalışıyor. Bugün bu şahsi gayret olmasa biz de fazlaca zorluklar yaşardık. Yiğidin hakkını yiğide vermek gerekir. Taraftar da kadrosunun üstlere oynamasını istiyor. Biz ligi bilen, biroldukca kentte liderlerle çalışan deneyimli bir grubuz. Devreyi 24 puanla tamamladık. Tahminen de 30 puan olabilirdi. Geldiğimde 8 sakat vardı. Macit 6 hafta yoktu, Gavronovic ulusal ekibe gitti, sakat geldi. ‘Oyuncu olmadan da oluyor’ diyebiliyorlar. Oluyor lakin bir maç olur. Taktik yaparsın, kadro yüzde 100’ün üzerinde oynar ve sonuç alır. Lig uzun bir maraton, yarış içerisindesin. Bu her vakit tutmayabilir.”
“Transferin tam yetkilisi Berna Hanım”
Ligin birinci yarısında bilhassa iç alanda kıymetli bir performans sergilediklerini ve tek yenilgi aldıklarını anlatan Hikmet Karaman, “İlk devreyi 24 puanla bitirmek benim için muvaffakiyet değil. Geldiğimde o artı iki transferi yapmış olsaydık öteki şeyler konuşurdum ve gelecek her türlü tenkide de açık olurdum. Eldeki imkanları en güzel biçimde kullanmaya çalıştık. Fazla puan alabilir miydik, alabilirdik. Hiç kimsenin beklemediği galip geldiğimiz maçlar var. İç alanda en az gol yiyen ekibiz ve tek yenilgimiz var. O da Trabzonspor maçıydı.” sözlerini kullandı.
Kayserispor Kulübünün büyük bir topluluk olduğunu ve devre ortası ikinci yarı için amaçların ortaya konulması gerektiğini lisana getiren Karaman, şunları kaydetti:
“Özellikle kimi mevzulara vurgu yapmak istiyorum. Siz kadrodan ne bekliyorsunuz, teknik adamdan ne bekliyorsunuz? Bu beklentiler ligde birinci 5 mi birinci 10 mu ya da ligden düşmeyelim mi? Kayseri, büyük bir kent, beklenti yüksek lakin bu beklenti içerisinde de ekonomik yapı değerli. Berna Hanım hırslı, daima kazanmayı isteyen birliktelikten bile hoşlanmayan bir yapısı var. Bunun için de gerçek takım kurmak gerekiyor. Kulübün gerçek gayelerinin ortaya temalıp, ikinci yarı ona göre transfer siyaseti uygulanıp hareket edilmesi gerekiyor. bu biçimde olursa sağlıklı bir ikinci yarı bizi bekler. Ligde herkes 3-4 oyuncu alacak. Bizde de oynayan oynamayan oyuncu kümesi var. Tahminen gitmek isteyen olacak. Sakatlarımız var. Thiam, Senegal ulusal grubuna gidecek. Ne vakit takıma döneceği belirli değil. Dimitri’nin çapraz bağları gitti. Mensah yok. Bunlar değerli mevzular. Sonuçta transferin tam yetkilisi Berna Hanım. Oyuncularımız 2-3 gün müsaade yapacak ve kısa müddet daha sonra Altay maçına çıkacağız. İkinci devre hafta içi maçların olduğu bir periyoda gireceğiz. Burada oyuncu hiç dinlenmeden maçlara çıkacak. Bunun üstesinden gelmek için de fazlaca dikkatli ve sağlıklı bir takımımızın oluşması ve devam etmesi gerekiyor.”