Torrent’ten istifa yanıtı

bencede

New member
Galatasaray, Spor Toto Harika Lig’in 35. hafta müsabakasında Demir küme Sivasspor’u ağırladı. Sarı kırmızılılar, gayretten 3-2 mağlup ayrıldı. Galatasaray teknik yöneticisi Domenec Torrent, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuştu.
Torrent, “Bu maçın akabinde ‘Bu egzersizleri ben mi yaptırdım?’ diyorum. Düşen bir uçakta bulduk kendimizi. Uçağın burnunu kaldırmaya çalıştık. Biraz başarılı olduk üzere. Seneye transferler ne olacak, bilmiyoruz. Türk değiliz lakin kimseden de uygun değiliz. Bu biçim çalışmaya alışık değiliz. Bizim için güç oluyor.” sözlerini kullandı.
Katalan teknik adam, “Bayern Münih Barcelona, Marsilya’ya karşı oynamak fazlaca kolay! Yeterli savunma yaparsın. Taraftar aslına bakarsan geride oynamanı kabul eder. Kontradan gol bulmaya çalışırsın. Türkiye’de sen baskı yapmalısın, öbürleri kontra oynuyor.” biçiminde konuştu.
İstifa yanıtı
İstifa edip etmeyeceği sorulan Torrent, “Kontratım var, bilmiyorum kontrata hürmet duyma konusunda ne düşünürsünüz? Ben ve grubum İstanbul’da olmaktan epey memnunuz. İdareyle bir oturup konuşmamız lazım.” karşılığını verdi.

Torrent, “Kulüp boştu derken, Fatih Terim’i mi, yoksa idaresi mi kastediyorsunuz?” sorusunun akabinde ise, “Geldiğimde analistler yoktu, kağıtlar saçılmıştı. Rakiplerle ilgili biz kendimiz bulmaya çalıştık. Bilgisayarlar yok, programlar ortasında yok, hiç bir şey yok!” dedi.
“Galatasaray’da olmak benim için bir onur”
Torrent, “Akademiden iki kişi getirdik. Bu arkadaşlarla konuştuk. 9 günde 3 maça çıktık. Bilgisayarlar için özel programlar almamız lazımdı, bunlar her kulüpte olması gereken programlar. daha sonra çalışmaya başladık. Bu usul bir şeye alışık değilim, hiç bir Avrupalı da alışık olamaz! Türkiye’de bir günde her şey değişir diyorlar, bizim aklımız almıyor. Galatasaray’da olmaktan yorgun değilim, Galatasaray’da olmak benim için bir onur.” diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor…