“Taraftarlarımız bayraklarını hazırlasın”

bencede

New member
Galatasaray Kulübünün eski yöneticilerinden Metin Öztürk, 30 Nisan’da yapılacak seçimli olağanüstü genel şura öncesi lider adaylığı müracaatında bulundu.
Metin Öztürk ve grubu, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı’ndaki kulüp binasına gelerek, adaylık başvurusu için gerekli evrakları divan heyetine teslim etti.
Basın mensuplarına açıklamada bulunan Öztürk, seçimlerin Galatasaray Kulübü için iyi olmasını dileyerek, “Taraftarımız bayraklarını hazırlasın. Onlar alanda coşturacak, biz de işin finans ve başka tarafını halledeceğiz. çok kalabalık bir grupla hazırız. Cuma günü de listelerimizi vereceğiz. Şu an imzalarımızı teslim ettik. Resmi adaylık sürecimiz başladı.” diye konuştu.
Metin Öztürk, lider adaylarının liste hazırlamama üzere bir durumu olmadığını anlatarak, “Galatasaray’da adaylar her vakit çıkar. Galatasaray hiç bir vakit yalnız kalmaz. Biz üstümüze düşen nazaranvi yapmak için buradayız. Listelerle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Şu ana kadar ben ve Sayın Eşref Hamamcıoğlu adaylığını deklare etti. Biz idare ve konsey listelerini bitirdik, şirket listelerini tamamlamaya çalışıyoruz.” tabirlerini kullandı.
Seçim takvimiyle ilgili bir soru üzerine Metin Öztürk, son mali genel şurada 2022 yılı bütçesinin onaylanmadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“2022 bütçesinin olmadığı bir ortamdayız. Her günün değerli olduğu bir ortam. Seçime hazırlık sürecinden bahsetmiş olduğumizde de şayet 45 günlük bir hazırlıkla 5.1 milyar liralık borcu temizleyecek var ise, biz çabucak geri çekiliriz. Gerek Sayın Hamamcıoğlu gerekse bizim grup yıllardır bu işe hazırlanıyor. Onun için 30 Nisan olmasaydı da 14 Mayıs olsaydı ne fark ederdi bilmiyorum. Bu bir mazeret. İdare gerçek bir karar almıştır. Burak Elmas liderimiz başta olmak üzere tüm takımına sonsuz teşekkür ederiz ki bu süreci uzatmadan, yargıya taşımadan, Galatasaray’ın önünü açtılar.”
Öztürk, kulüpteki kutuplaşmayla ilgili soruya da “Ekibimiz kıdemli Galatasaraylılardan oluşuyor. Finansı çözecek iş erkeklerindan oluşuyor. Bu ayrışma maalesef son 5-6 yıldır gerçekleşti. Bugün sizlerle toplantı yapıyor olmak bile aslında ayrışmanın kalktığını gösteriyor. bundan evvelki toplantıyı kamyonların içinde yapmıştık, geçen seçim devrinde. Sizinle bu biçimde uygar bir ortamda buluşmamızı sağladıkları için Burak Elmas lider ve takımına teşekkür ediyorum. Bundan daha sonraki süreçte bu kutuplaşma kalkacak. Ben bunu milat olarak görüyorum.” karşılığını verdi.