Szalai: “Kalite ve karakter manasında epey âlâ bir kümeye sahibiz”

bencede

New member
Fenerbahçe’nin Macar savunma oyuncusu Attila Szalai, sarı-lacivertli kadronun kalan haftalarda en uygun sonuçları alarak ligde mümkün olan en üst sırada dönemi bitirmek istediklerini söylemiş oldu.
FBTV’ye açıklamalarda bulunan Szalai, ligin kalan kısmı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Ligde 8 maçımız kaldı ve maksadımız alabildiğimiz kadar puan alıp ligin sonunda puan tablosunda mümkün olduğu kadar üstte olmak. Bunun için epeyce çalışıyoruz ve elimizden geleni yapıyoruz.” diye konuştu.
Sarı-lacivertli kadronun son haftalarda aldığı sonuçlarla ilgili konuşan Szalai, “Şükürler olsun ki son devirde uygun maçlar çıkarttık, yeterli sonuçlar aldık. Lakin bu büsbütün epeyce çalışmanın bir eseriydi. Biz sahiden çok çalışıyoruz. Her geçen gün oyunumuzu geliştirmek için neler yapabileceğimizin üzerine ağırlaşıyoruz. Son maçlarda da güzel sonuçlar aldık, yeterli gidiyor. Umarım ulusal ortadan daha sonra da bu türlü devam ederiz.” değerlendirmesinde bulundu.
“Çok uygun bir ekip ruhumuz ve yeterli bir kümemiz var”
Fenerbahçe’de epeyce düzgün bir arkadaş kümesi olduğundan kelam eden Macar oyuncu, şunları söylemiş oldu:
“Çok sıkı çalışıyoruz. Sıkı çalışmanın karşılığını her vakit alırsınız. Âlâ sonuçlar alıyoruz, düzgün sonuçlar aldığımız vakit da bu bizi keyifli ediyor. Bu şekil sonuçlar hakikat yolda olduğunuzu gösterir. bu türlü devam etmek istiyoruz. Gerçek manada fazlaca güzel bir grup ruhumuz ve yeterli bir kümemiz var. Kalite ve karakter manasında epey yeterli bir kümeye sahibiz. Herkes birbiriyle arkadaş, herkes birbiriyle yeterli anlaşıyor. bu türlü devam etmek için fazlaca çalışıyoruz.”

“Hızlı bir biçimde iyileşiyorum”

Sakatlığının süratle güzelleştiğini ve bir an evvel alanlara dönmek istediğini aktaran Szalai, kelamlarını şöyleki sürdürdü:
“Son oynadığımız Konyaspor maçında bir sakatlık yaşadım. O maçta sağ dizimin dışına bir darbe aldım ve iç taraftaki bağlarda bir zedelenme oldu. Şükürler olsun ki büyük bir sakatlık değil. Hekimlerimiz, tedavimin yaklaşık iki hafta süreceğini söylemiş oldu. Bugün de tedavinin yedinci günü. Süreç uygun gidiyor ve süratli bir biçimde güzelleşiyorum. Sıhhat grubumuza minnettarım. Masörlerimiz, fizyoterapistlerimiz, hekimlerimiz hayli çalışıyorlar ve yardım ediyorlar. Olabildiğinde erken dönmek istiyorum. Şu anda ulusal ortadayız. Bu sakatlık niçiniyle mili kadroya gidememiş olmaktan dolayı da epeyce üzgünüm. Bugün birinci sefer alanda biraz koşu yapma imkanı buldum. Yapmış olduğumuz muayenelerde ve testlerde de gidişat güzel gözüküyor. Bu yüzden de memnunum.”
Fenerbahçe taraftarlarının kendisine gösterdiği sevgiye karşılık vermek istediğini söyleyen Macar oyuncu, şunları kaydetti:
“Taraftarımızın dayanağı bizler için epeyce kıymetli. Biz oyuncular için değil kulüp bünyesindeki herkes bu dayanağı epeyce güzel biçimde hissediyor. Maçlarda bizim arkamızdalar ve bize fazlaca yardımcı oluyorlar. Amaçlarımızdan bir tanesi de onları keyifli edebilmek ve bunun için epey çalışıyoruz. Benim için onların göstermiş olduğu dayanak ve sevgi fazlaca kıymetli. Bu beni epey keyifli ediyor. Ben de saha ortasında ve saha haricinde bunun karşılığını her vakit en yeterli biçimde vermeye çalışıyorum zira benim için fazlaca kıymetli. Onlar bunu hak ediyorlar zira bizi şartsız olarak destekliyorlar. Bizler de oyuncu kümesi olarak bunun karşılığını vermek istiyoruz.”