Suviana patlaması (Bo), ifade: “Bir kükreme duydum”

ahmetbeyler

New member
Suviana hidroelektrik santralinde (Bologna) meydana gelen trajik patlamanın ardından kayıp dört kişiyi arama çalışmaları hız kesmeden devam ederken, ilk referanslar Patlama anında Enel sahasının yakınında bulunanlar. Bunların arasında restoran işletmecisi Simone Cappi, Dün öğleden sonra geçici ölü sayısına göre 3 kişinin hayatını kaybettiği, 5 kişinin de yaralandığı kazadan önce işçileri son gören kişi oldu. “Ateş diliyle bir kükreme duyuldu, Daha sonra yaklaşık 40 dakika boyunca kalın kahverengi duman çıktı“, adam mikrofonlara şunları söylüyor: “Her zaman Cartabianca”. “Neredeyse bir buçuk yıl boyunca onları her gün gördüm” diyor.

Restoran işletmecisinin Rete 4 programının muhabirine söylediği gibi, hidroelektrik santralinde haftalarca test yapmak Son bir buçuk yılda gerçekleştirilen müdahalelerle ilgili. İşçileri her gün öğle yemeği molasında evinde ağırlayan Cappi, “Sanırım kurulan ekipman yeniydi, ne olacağını hayal edemezdiniz” diye açıklıyor. “Kayıp kişilerin kim olabileceğini hayal ediyorum, çok üzgünüm.”