Samsung Galaxy S23: Fresh Cell uygulamasıyla yeni Android hat-trick’i

Adanali

New member
Samsung, üst düzey akıllı telefonlarını Galaxy S23, S23+ ve S23 Ultra ile yeniden piyasaya sürüyor. 2023 için S-Serisi, Galaxy S22 Ultra’nın tasarımını alıyor, ancak işlemciyle yeni ufuklar açıyor: özellikle daha hızlı saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, Exynos yongalarının yerini alıyor.

Serinin en üst modeli ise Galaxy S23 Ultra. Samsung’un rakamlarına inanıyorsanız, S serisinin pahalı Ultra versiyonu müşteriler arasında giderek daha popüler hale geliyor ve daha ucuz modelleri satıyor. Aslında yeni amiral gemisi için cüzdanınızı geniş açmanız gerekiyor: 8/256 GB belleğe sahip Samsung Galaxy S23 Ultra’nın fiyatı başlangıçta 1399 Euro, 12/512 GB ile 1579 Euro’ya mal oluyor. 12 GB RAM ve 1 TB dahili depolamaya sahip en büyük depolama sınıfı yalnızca doğrudan Samsung tarafından sunulur ve 1819 Euro’luk fiyatı, beş sağlam orta sınıf akıllı telefona mal olur.
Her biri üç kamera merceğine sahip dört benzer akıllı telefonun arka yüzüTüm renklerde Samsung Galaxy S23+ ve S23


(Resim: Haberler online/sht)Ama burada orta sınıf hakkında görülecek çok az şey var. Samsung için özel olarak tasarlanmış, biraz daha yüksek saat hızına sahip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, esas olarak Avrupa pazarı için daha önce kurulmuş olan Exynos yongalarının yerini alıyor. Tüm pazar işlemcisine geçiş, Samsung için üretim sürecini kolaylaştırmalı ve Exynos işlemcisini Qualcomm’un SoC’lerinden daha zayıf olmakla defalarca eleştiren teknoloji meraklısı hayranları tatmin etmelidir. Ancak, Samsung’un işlemci geliştirmesi ortadan kalkmadı, örneğin Galaxy A serisinde Exynos yongaları kullanılmaya devam etmeli.


Galaxy S23 Ultra ayrıca ana kamerada yeni bir 200 megapiksel sensörle geliyor, önceki model bunu 108 megapiksel olarak bırakmıştı. Ana kameraya ek olarak, akıllı telefonun arkasında üçlü ve on kat büyütmeli 12 megapiksel ultra geniş açılı ve iki adet 10 megapiksel telefoto lens bulunuyor. Ön kamera 12 megapiksel özçekimler yapıyor ve otomatik odaklama özelliğine sahip.


120Hz ekran ve S Pen


Galaxy S23 Ultra’nın ekranı, OLED panelinde QHD+ çözünürlüğü gösterir, varsayılan değer FHD+’dır. Samsung, 1750 cd/m²’ye kadar parlaklık vaat ediyor, piksel yoğunluğu 500 dpi. Ekran yenileme hızını 120 Hz’e kadar esnek bir şekilde ayarlıyor.On iki bileşenin geri dönüştürülmüş malzemeden yapıldığı söylenen IP68 sızdırmaz cam ve alüminyum kasada ayrıca 5000 mAh pil, UWB modülü ve 5G modem desteği bulunuyor. ve Wifi 6E ile Samsung’un S Pen’i Yeni nesilde kalem monokrom siyah ve artık cihazın rengiyle uyuşmuyor. 234 gram ağırlığındaki Galaxy S23 Ultra, diğer iki model gibi siyah, krem beyazı, yeşil ve eflatun renk seçenekleriyle sunuluyor ve diğer renkler yalnızca Samsung’a ait.

Samsung’un 1199 € (256 GB) veya 1319 € (512 GB) fiyatla satışa sunacağı Galaxy S23+, fiyat ve boyut olarak biraz daha küçük. Her iki varyant da 8 GB RAM’e sahiptir. S23+, 6,6 inç diyagonal ekrana ve 393dpi piksel yoğunluğu sağlayan FHD+ çözünürlüğe sahiptir. Yenileme hızı ve maksimum parlaklık her üç model için de aynıdır. Galaxy S23+, kardeş modelleri gibi kablo veya indüksiyonla şarj edilen 4700 mAh pile sahip. Yalnızca Ultra’da S Pen bulunur.

Galaxy S23 daha küçük, daha hafif ve ‘daha ucuz’


6.1 inç ekranıyla Galaxy S23 daha da küçük ve kullanımı keyifli. Giriş seviyesi model, hala piyasada 1000 avronun altında olan üç modelden sadece biri, en azından 128 GB versiyonu 949 avroya mal oluyor. Çift hafıza ile Samsung, 3900 mAh bataryaya sahip akıllı telefon için 1009 euro ücret alıyor. Galaxy S23, 168 gram ağırlığındadır.Daha ucuz Galaxy modellerinin müşterileri, söz konusu kamera olduğunda bazı tavizler vermek zorunda kalıyor. Galaxy S23 ve S23+, 10x telefoto lense sahip değil ve Samsung, ana kameraya yalnızca 50 megapiksel sensör takıyor. Ultra ayrıca UFS 4.0 ile en hızlı dahili depolamaya sahiptir, iki küçük akıllı telefon yalnızca UFS 3.1 ile donatılmıştır.

Her üç Galaxy S23 akıllı telefon da Android 13 ve Samsung’un OneUI 5.1 arayüzü ile donatılmıştır. Üretici, beş yıl boyunca dört Android güncellemesini ve güvenlik düzeltme ekini garanti eder. Akıllı telefonlar artık ön sipariş için listeleniyor. Teslimatlar 17 Şubat’ta başlayacak.


(şşt)Haberin Sonu
 
Üst