Sadık Çiftpınar’dan açıklama: “yaşamımın en makus gününü yaşadım”

bencede

New member
Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’da taraftarlarla yaşadığı gerginliğin akabinde süresiz takım dışı bırakılan Sadık Çiftpınar, bir açıklama yayınladı.
Toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, yaptığı hareket niçiniyle özür dileyen tecrübeli oyuncu, şu sözleri kullandı;
“İlk sefer 2014-15 döneminde formasını giydiğim Üstün Lig’e yükseliş uğraşında onurla yer aldığım Yeni Malatyaspor formasıyla dün ömrümün en makûs gününü yaşadım. 7 aydır maaş almadan şu anda detaylandıramayacağım imkansızlıklara karşın varını ağırı kadrosu için ortaya koyan, şartlar ne olursa olsun maddi manevi fedakarlıklar yapan; sakat olduğu biroldukça periyotta bile ağrılarla ve sıhhatini riske atarak alanda olup gruba katkı sağlamak isteyen, içerisinde bulunduğumuz ve Üstün Lig düzeyine hiç yakışmayan makûs kaidelere karşın kendisinden çok kadro arkadaşlarını motive etmeye çalışan, FIFA’ya başvurup tek taraflı fesih hakkı olan bilhassa yabancı asıllı ekip arkadaşlarına şifahen verilen kelamlara kefil olup, kendilerini ikna edip, gruba dönmesini sağlayan ve bu kelamların tekraren tutulmayıp futbolcular karşısında yalancı durumuna düşürülen bir ekip kaptanı olarak dün yediğimiz ikinci gol daha sonrası her şeyin tek sorumlusu benmişim üzere şahsıma ve aileme yönelik protestolar ve hiç bir haysiyetli insanın kaldıramayacağı sinkaflı küfürler öfke patlaması yaşamama niye oldu.
Düşünceli geçen 7-8 ayın birikimi ve büsbütün öfke kontrolümü kaybetmemden dolayı ortaya çıkan katiyen yanlışsız olmayan yansım için başta Malatya kenti olmak üzere tüm futbolseverlerden özür diliyorum. Kümede kalma savaşının psikolojisiyle ne olursa olsun bir profesyonel futbolcuya yakışmayacak o imgeye niçiniyet vermek hiç bir biçimde kabul edilemez. Kelam konusu olayın herkesi olduğu üzere beni ve ailemi de derinden yaraladığını belirterek bir kere daha özürlerimi iletiyorum.”