Rusya’daki 11 hastanenin tabiplerinden aşı karşılarına açık mektup

ahmetbeyler

New member
Ortalarında koronavirüsün tedavisinde uzmanlaşmış önde gelen hastanelerin başhekimleri ve kısım liderlerinin da imzalarının bulunduğu mektupta, aşı zıtlarına yönelik şu sözler kullanıldı:


“Şu anda hepimiz çok meşgulüz ve muhtemelen ne ile meşgul olduğumuzu varsayım ediyorsunuzdur. Fakat, sizleri takip edenler, dinleyenler ve sözlerinizi dikkate alanların sayısını göz önüne alarak, sizleri hastanelerimizin kırmızı bölgeleri, ağır bakım ve patolojik ünitelerinde gezdirmek için vakit bulacağımızı belirtmek isteriz.”


Mektupta ayrıyeten, muhatapların hastane ziyaretlerinin akabinde tavırlarının değişeceğine olan inanç lisana getirilerek, daha fazla insanın hayatının kurtarılacağına dikkat çekildi.


Kremlin’den, hekimlerin aşı karşılarına açık mektubuna dayanak


Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, hekimlerin aşı karşılarına açık mektubunu olumlu değerlendirdiklerini belirterek takviye verdiklerini kaydetti.


Peskov, “Bu mevzuda dünyadaki öteki ülkelerden bir farkımız yok. Şükürler olsun ki aşı konusunda karamsar olanların sayısı fazlaca değil, bilakis hudutlu bir etraf. Aşı tersleri birtakım ülkelerde daha fazla, kimilerinde daha az, lakin eğilim tıpkı. Tüm ülkelerde bu biçimde bir insan kitlesi var. Almanya’da, Fransa’da, Avusturya’da, Hollanda’da neler olduğuna bir bakın. Her şey epeyce benzeri, eğilimler tıpkı. Tabiplerin aşı zıtlarına açık mektubunu olumlu değerlendiriyoruz” dedi.


Roszdravnadzor’dan, aşılamaya ait yanlış bilgilerle ilgili bilgilerin savcılığa bildirilmesi talimatı


Rusya Federal Sıhhat Denetleme Servisi (Roszdravnadzor), aşılamaya ait yanlış bilgilerle ilgili dataların savcılığa gönderilmesi talimatı verdi.


Roszdravnadzor’dan yapılan açıklamada, kuruma bağlı bölgesel organlara, aşı konusunda taammüden yanlış bilgi yayan şahıslar hakkındaki bilgilerin savcılık ve soruşturma makamlarına gönderilmesi talimatı verildiği açıklandı.


Açıklamada, “Rusya Federal Sıhhat Denetleme Servisi, kurumun bölgesel organlarına, koronavirüs aşının ziyanlı olduğu konusunda bilerek yanlış bilgi yayan bireyler ve faaliyetleri, Rusya Federasyonu Ceza kanununun 207.1 ve 207.2 hususları uyarınca kabahat sayılan bireyler hakkındaki dataları savcılık ve soruşturma makamlarına göndermesi talimatı verdi” denildi.
 
Üst