Otyakmaz deklare etti! İstek Çalımbay’a Beşiktaş kelamı

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 16. haftasında konuk ettiği Galatasaray’ı 1-0’lık skorla mağlup eden Demir Küme Sivasspor’un kulüp lideri Mecnun Otyakmaz, son haftalarda uygun oynadıklarını, Galatasaray karşısında da iç alanda oynamanın avantajını güzel kullandıklarını söylemiş oldu.
Otyakmaz, stat çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını belirterek, “Son haftalarda âlâ futbol oynayarak kazanıyoruz. Bugün de iç alanda oynamanın avantajını pahalandırmak istedik. Çok şükür ekibimizin vermiş olduğu çabayla hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Taraftarımıza armağan ediyoruz. bir daha geçen yılki üzere maçların yoğunluğu ve sakatlıklardan kurtulunca kadromuz kendi kimliğine bürünüyor ve sonuç almaya başlıyoruz. İnşallah geçen yılki üzere yenilmezlik serimiz devam eder.” diye konuştu.
Otyakmaz, Sivasspor teknik yöneticisi İstek Çalımbay’ın sözleşmesinde “Beşiktaş’a giderse özgür kalır” halinde bir unsur olup olmadığı tarafındaki soruya ise “Öyle bir sözleşme yok lakin İstek hocanın Beşiktaş için fazlaca özel olduğunu biliyoruz. bu biçimde bir fırsat gelirse ben kendisine yardım olacağımın kelamını verdim. Rastgele bir yazılı kelam yok lakin bizim kelamımız söz. Şayet o denli bir şey olursa kolaylık sağlar, yardımcı oluruz. Ancak bu biçimde koşullarda kendi memleketinin grubunu bırakıp gideceğini sanmıyorum.” tabirlerini kullandı.

Beşiktaş, bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, yoluna Lider Karaveli ile devam edeceğini duyurmuştu.