Orta Ren'in en güzel fotoğraf noktaları

Adanali

New member
Ren Nehri yaklaşık 1.233 kilometre boyunca altı ülkeden geçer ve çok sayıda fotoğraf çekimi olanağı sunar. Königswinter ile Bingen arasında seyahat ediyorduk.

(Fotoğraf: Bastian Werner)
09:42


Saat
Okuma süresi: 17 dk.Duyuru 1. Orta Ren'in en güzel fotoğraf noktaları


  • Ren Nehri'nin Avrupa'da bir su yolu olarak önemi  • Orta Ren'de fotoğraf fırsatları


 2. Niederwald anıtı 3. Tapınak 4. Stahleck Kalesi 5. Bacharach'ta görüntüle 6. Schönburg Oberwesel 7. Boppard yakınlarındaki Ren halkası 8. Aurina Vadisi 9. Mayschoß ve Saffenburg'un görünümü 10. Kale “Drachenburg
C't Fotoğrafları 7/2023'teki makaleyi okuyunRen Nehri'nin ekonomik önemi, Romalıların nehri önemli bir ticaret yolu olarak kullandıkları eski zamanlara kadar uzanmaktadır. Roma eyaletlerini kuzeye ve güneye bağladı ve şarap, zeytinyağı ve tahıl gibi malların ticaretine izin verdi. Orta Çağ'da Ren, tuz, kömür ve diğer malların taşınmasında önemli bir ticaret yoluydu. 19. yüzyılda buharlı gemilerin inşa edilmesiyle Ren Nehri Avrupa'nın en önemli su yolu haline geldi ve daha sonra nehri daha büyük gemilerin ulaşımına uygun hale getirmek için kapatıldı. Bir süredir turizmde de önemli bir rol oynamıştır.
Nehir, Birinci ve İkinci Dünya Savaşları sırasında sınır nehri olarak önemli bir önem kazandı. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Ren, Almanya ile Fransa arasındaki sınır, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ise Batı Almanya ile Hollanda arasındaki sınır haline geldi. Ren Navigasyon Komisyonu, nehir trafiğini teşvik etmek ve bunun için ekonomik, ekolojik ve sosyal koşulları yaratmak amacıyla 1963 yılında kuruldu.

Ren Nehri'nin Avrupa'da bir su yolu olarak önemi


Ren, Avrupa'nın en önemli su yollarından biridir ve Avrupa ticaret ve taşımacılığında merkezi bir rol oynamaktadır. Birçok büyük şehri ve sanayi bölgesini birbirine bağlayarak kömür, petrol ve tahıl gibi ürünler için hızlı ve ekonomik bir ulaşım seçeneği sunuyor. Ren Nehri, etkileyici kaleleri ve saraylarıyla Ren Vadisi de dahil olmak üzere Avrupa'nın en güzel bölgelerinden bazılarının içinden aktığı için turizm açısından da önemli bir nehirdir.


Bu, Haberler-Plus'ın “Orta Ren Nehri'ndeki en güzel fotoğraf noktaları” başlıklı makalemizden bir alıntıdır. Haberler Plus aboneliği ile makalenin tamamını okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.
Maalesef bu bağlantı artık geçerli değil.

Hediye edilen öğelere verilen bağlantılar, 7 günden daha eski olması veya çok sık erişilmesi durumunda geçersiz olacaktır.


Bu makaleyi okumak için deneme aboneliğine kaydolun ve tüm Haberler+ içeriğini bir ay boyunca ücretsiz okuyun.
Haberin Sonubu fotoğrafçılık değil


Haber BülteniFotoğraf raporları, promosyonlar ve etkinlikler: c't Fotografie haber bültenine abone olun.


E-posta adresi
Veri koruma beyanımızda gönderim prosedürü ve iptal seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.


DuyuruDaima bilgi sahibi olun: Bir konuyu takip etmek için üzerindeki artı sembolüne tıklayın. Konularınızdaki tüm yeni içeriği size gösteriyoruz.
Daha fazla bilgi edin.


 • fotoğrafçılık  yük…

  Konu takip edildi
  Konuyu takip et
  Takibi bırak

 
Üst