Omar muştuyu verdi! İşte alanlara dönüş tarihi…

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Galatasaray’ın Norveçli savunma oyuncusu Omar Elabdellaoui, yaşadığı uzun müddetli sakatlığın akabinde futbola dönüş tarihini verdi.
Yılbaşı kutlamasında elindeki havai fişeğin patlaması kararı gözünden yaralanan Elabdellaoui, Ocak ayından itibaren alanlara dönebileceğini deklare etti.
şahsi toplumsal medya hesabı aracılığıyla bir bilgilendirme metni paylaşan Omar Elabdellaoui, “Bugün hoş bir gün! Son on bir aydır neler yaşadığımı hepinize anlatmanın vakti geldiğini hissediyorum. Bu, elbet ömrümün mümkün olan her biçimde en güç ve kuvvetli periyodu oldu. Kaza birinci olduğunda benim için her şey büsbütün siyahtı, büsbütün kördüm ve yüzüm büsbütün yanmıştı. Yavaş yavaş sol gözümde görmeye başlamıştım ve bir süre daha sonra sol gözümle kusursuz gorebiliyordum. Sağ gözüm ağır yaralandı ve yakın vakte kadar görüşümü geri kazanmayı başardığım yere kadar o beğenilen kördüm. Çok uzun bir yol ve biroldukça ameliyat oldum. Göz kapağımın bir kısmını yaktıktan daha sonra birinci adım, epeyce sıkıntı bir iş olan göz kapaklarımı bir daha oluşturmaktı. ondan sonrasında tüm ailemi test ettikten daha sonra gözüme kök hücre almam gerekiyordu; ablam %100 uyumluydu! Ki bu benim için fazlaca büyük talihti. daha sonra ablamın gözünden hücreler aldık ve benim gözüme yerleştirdik. Bugün sağ gözümle yine nazaranbilmemin tahminen de en büyük niçinlerinden biri bu. Görmemi geri kazandıran, gereksinimim olan son operasyon olan kornea nakli oldum. Artık fazlaca uygun hissediyorum ve doktorlarımdan tam zindeliğe kavuşmak ve Ocak ayından itibaren oynamaya başlamak için yeşil ışık alıyorum. Bu yüzden şu an tek odak noktam mümkün olan en düzgün forma girmek ve kendimi grubum ve ülkem için hazır hale getirmek. Tüm Galatasaray topluluğuna teşekkür etmek istiyorum. Bana verdikleri takviye ve inanç fazlaca büyük oldu. Fatih Terim de bu sıkıntı vaktimde bir baba figürü üzere oldu ve her vakit yanımdaydı. Galatasaray taraftarları birinci günden itibaren dayanak oldu. Beni motive etti, cesaretlendirdi. Nazik bildirileri ve dayanağıyla bana epeyce yardımcı oldu. Onlara asla gereğince teşekkür edemeyeceğim ancak alanda her şeyimi geri vermek için elimden geleni yapacağım!” sözlerini kullandı.