Nuri Şahin çalıştırmak istediği grubu deklare etti

bencede

New member
Fraport TAV Antalyaspor’un Futbol Sorumlusu Nuri Şahin, bir gün yetiştiği Bundesliga gruplarından Borussia Dortmund’da teknik yönetici olarak güney tribünün önünde bir galibiyeti kutlamayı hayal ettiğini söylemiş oldu.
Şahin, Alman Kicker mecmuasına verdiği röportajda, Antalyaspor’da futbol sorumlusu olmadan evvel 3-4 bireye danıştığını, bunlardan birinin Liverpool’un teknik yöneticisi Jürgen Klopp olduğunu belirtti.
“Bana, ‘Nuri sen âlâ bir beşersin. Bunu başaracaksın.” dedi.” diyen Şahin, bu da kendisi için bir olur manasına geldiğini kaydetti.
Klopp’u “mükemmel bir insan” olarak niteleyen Şahin, Klopp’un insanlığının onu diğerlerinden ayırdığını tabir etti.
Şahin, bir soru üzerine Fatih Terim ile ilgili de görüşlerini paylaşarak, “O bir kazanandır ve alandan galip ayrılmak için sahiden her şeyi yapıyor. kimi vakit devre içinde, yalnızca yaptığı konuşmayla bizim için maçları kazanması çılgıncaydı. Jose Mourinho ile benzeşiyordu.” değerlendirmesinde bulundu.
Borussia Dortmund’u çalıştırmak istediğini aktaran Nuri Şahin, “Borussia Dortmund’un benim için bir gönül problemi olduğunu ve bir gün teknik yönetici olarak güney tribününün önünde bir galibiyet kutlamayı hayal ettiğimi asla gizlemedim. Borussia Dortmund’dan ayrılıp Werder Bremen’e gittiğimde akşam eşimle konutta oturdum ve ona ‘Herhangi bir vakitte bu kulübü çalıştıracak şeylere sahip olacağıma inanıyorum’ dedim.” halinde konuştum.
Trabzonspor’un teknik yöneticisi Abdullah Avcı ile eskiye dayanan ve derin bir bağı olduğunu aktaran Şahin, Abdullah Avcı’nın 14 yaş altı ekibinde oynadığı sırada kendisinin teknik yöneticisi olduğunu, çabucak sonrasında 17 yaş altı ile Avrupa Şampiyonu olduklarını ve akabinde Peru’da Dünya Kupası’na katıldıklarını belirterek, “Biz dostuz ve ailelerimiz de yeterli anlaşıyor.” dedi.
Şahin, Trabzonspor’un Antalyaspor ile oynadığı maçta maç bitmedilk evvel seyircilerin alana girmesine ait de “Onları suçlamıyorum. Trabzon 38 yıldan beri şampiyon olmadı, tüm kent bu grubu yaşıyor. Sevinç de o kadar coşkuluydu.” değerlendirmesine bulundu.