Nikon'un süper telefoto lensi temel olarak: Az parayla çok erişim

Adanali

New member
Safariler veya çok yönlü kullanım için: Profesyonel bir fotoğrafçı Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3'ü bizim için test etti. Güçlü ve zayıf yönlerinizi gösterin.

Okuma zamanı:

10 dakika

Cebinde kaydetmek

Gri pelerinli Albatros uçuşta: Fotoğraf, keşif gemisinin kıç güvertesinden çekildi.

(Resim: Kuş fotoğrafları: Sandra Petrowitz; Lens ve kamera: Nikon; Düzenleme: Haberler)

Duyuru

1. Nikon'un süper telefoto lensi temel olarak: Az parayla çok erişim

2. Anahtar veriler ve yönetim

3. Pratikte

4. Çözüm

Uygun fiyata çok sayıda yakınlaştırma ve çok fazla esneklik: Z montajlı aynasız fotoğraf makinelerine yönelik yeni Nikon Nikkor Z 180-600mm f/5.6-6.3 VR lens, 180 ila 600 milimetre arasında geniş bir odak uzaklığı aralığı sunar. Nispeten kompakttır ve fiyatı 2.000 Euro'dur. Nikon, Z aynasız sistem teklifini 200 milimetrenin üzerindeki odak uzaklığı aralığında sürekli olarak genişletti. Başlangıçta odak uzaklığı sabit olsa da, telefoto zoom lensler de artık teklifi zenginleştirdi. En yeni ürün, tabiri caizse başarılı AF-S Nikkor 200-500mm 1:5.6 E ED VR'nin halefidir. Nikon SLR sisteminde bu lens, özellikle Nikon D500 ile birlikte kullanıldığında popülerdi çünkü örneğin kuş ve safari fotoğrafçıları için oldukça uygun fiyatlı bir ekipmandı.

• Kışın doğa fotoğrafçılığı: ekipman, saklanma yerleri, kompozisyon

• Bahçede kuş fotoğrafçılığı: ekipman, teknoloji, nedenler

• Kameranızı ve lenslerinizi nasıl temizleyebilirsiniz: Bakımlı ekipman, parlak görüntüler

• Kışın fotoğraf çekmek: ekipmanla ilgili ipuçları ve püf noktaları

• Porsche Müzesi'nde fotoğraf turu: ekipman, motifler, fotoğraf uygulaması

• Göçmen Kuş Fotoğrafçılığı: Giriş seviyesi ekipmanlarla iyi sonuçlar alın

• Kayıp Yerlerdeki insanların fotoğrafları: konum, ekipman, düzenleme

• Zemin, ekipman, seyahat süresi: Astrofotoğrafçılar için La Palma

Bu kadar geniş odak uzaklığı aralığına sahip bir lens için yeni telefoto zoom nispeten ucuzdur. Bunu yapmak için ışık yoğunluğundan taviz vermeniz gerekir ancak esneklik kazanırsınız. Bu, örneğin bir gemide veya safaride nesneye olan mesafeyi serbestçe belirlemenin mümkün olmadığı durumlarda özellikle önemlidir. Zoom ayrıca orta düzeydeki ışık yoğunluğu sayesinde taşımanın ve tutmanın daha kolay olmasıyla da öne çıkıyor. Kırpma potansiyeli sınırlıdır, ancak çoğu durumda akıllı konum seçimiyle (örneğin nesne ile arka plan arasına mümkün olduğunca fazla mesafe koymaya çalışarak) iyileştirilebilir.

Antarktika'da dört hafta boyunca kullandım. Onu karada, bir gemiden ve bir bottan fotoğrafladım ve rüzgâra ve hava koşullarına maruz bıraktım. Keşif gezi gemilerinde bir rehber ve fotoğrafçı olarak düzenli olarak kutup bölgelerine seyahat ediyorum ve şunu söylemeliyim ki Nikon Z 8'in telefoto zoom'u iyi çalıştı. Ancak bir iki detay beni tam olarak ikna etmedi.

Maalesef bu bağlantı artık geçerli değil.

Hediye edilen öğelere verilen bağlantılar, 7 günden daha eski olması veya çok sık erişilmesi durumunda geçersiz olacaktır.

Bu makaleyi okumak için deneme aboneliğine kaydolun ve tüm Haberler+ içeriğini bir ay boyunca ücretsiz okuyun.

Haberin Sonu

1. Nikon'un süper telefoto lensi temel olarak: Az parayla çok erişim

2. Anahtar veriler ve yönetim

3. Pratikte

4. Çözüm

merhaba çevrimiçi

Haber Bülteni

Hiçbir haberi kaçırmayın! Her sabah Haberler'dan yeni haberlere genel bakış

E-posta adresi

Veri koruma beyanımızda gönderim prosedürü ve iptal seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Duyuru