Milanlı trans kadın polis tarafından dövüldü: Manconi’nin yorumu

ahmetbeyler

New member
Luigi Manconi’nin yorumu

“Önceki dinamik yok,” diye açıklıyor Manconi a Tgcom24– transın hiçbir davranışı, belediye zabıtasının kendisine karşı uyguladığı tavrı, muameleyi meşrulaştıramaz”.

“Hak, adalet, hukuk bir ölçü ölçütü üzerine kuruludur. Hiçbir baskı eylemi, bastırılacak suçun boyutu bakımından aşırı olamaz, hiçbir kontrol edici tavır, zaptedilecek konunun gerçek tehlikesini aşamaz. Bana öyle geliyor ki, polislerin tutumunun en azından aşırı, orantısız olduğu kesindir”, diye altını çiziyor sosyolog Tgcom24.

“Bu çok hassas bir soru: Birçok transın başına geldiği gibi kırılgan bir dünyaya, marjinalliğe, vatandaşlıktan dışlanmaya ait bir insandan bahsediyoruz. Daha fazla incelik, dikkat, temel haklara saygı. kontrol altına alınması, alıkonulması, bastırılması gereken ve sorumluluğu yazarı olan her ne olursa olsun, herkes için geçerli olan kişi”, diye devam ediyor Manconi.

“Öyleyse unutmayalım ki tüm bunlarda şu ana kadar konuşma fırsatı bulamayan tek maktulün ifadesi eksik. Dolayısıyla genel bir tablo çıkaramıyoruz. Sorumluluğun olup olmadığına yargı karar verecek.Ama temelde hukuk devletinde kimin diğer vatandaşlara karşı zor kullanma imkânı varsa, teknik olarak yeterli eğitim ve öğretim alması gerektiği konusunda yıllardır kaçınılan devasa bir sorun var. herhangi bir kriz durumuyla ve vatandaşların haklarına saygı duyarak başa çıkmak için”.

Dava

Bir transı durdurmak için coplar ve biber gazı: Hepsi, sosyal medyada viral olan ve Milano polisi hakkındaki tartışmanın patlamasına neden olan bir video tarafından kınandı. Şimdi savcılık soruşturma yapıyor. Olaya Brezilyalı bir transseksüel dahil oldu ve Bocconi üniversite bölgesinde dört yerel polis memuru tarafından engellendi. Bazı öğrenciler tarafından çekilen video, Sulpl sendikasına göre, “çocukları taciz ettiği için bir okulun velileri tarafından” çağrıldıktan sonra transseksüel tarafından saldırıya uğradığı iddia edilen ajanların müdahalesinin yalnızca son aşamalarını gösteriyor. girişte “. Belediye Başkanı Sala, “Ciddi bir mesele” yorumunu yaptı. Fdi’den “polisle tam dayanışma”.