Mata’dan Okan Buruk sözleri! “Bizimle bir arada oynuyor…”

bencede

New member
İspanyol futbolcu Juan Mata, Galatasaray üzere büyük bir kulüpte oynamaya muhtaçlığı olduğunu belirterek, “Buraya oynamak, şampiyon olmak ve unvanlar kazanmak için geldim.” dedi.
Sarı-kırmızılı kulübün transfer devrinin son gününde 1+1 yıllık kontrat imzaladığı 34 yaşındaki oyuncu, GSTV’ye açıklamalarda bulundu.
Transfer sürecinin epeyce süratli geliştiğini belirten Mata, “Çok süratli bir biçimde imzaları attık. Mesleğimin bu periyodunda Galatasaray üzere büyük bir kulüpte oynamaya gereksinimim vardı. Galatasaray’a oynamak, şampiyon olmak ve unvanlar kazanmak için geldim. Çok hoş bir yerdeyim. Çok heyecanlıyım. İstanbul’un tadını çıkarmaya çalışıyorum.” tabirlerini kullandı.
Takıma biroldukca yeni oyuncunun katılmasına karşın hayli yeterli bir ahenk yakaladıklarına vurgu yapan Juan Mata, “Burada büyük bir güç var. Şahane bir atmosfer kurulmuş durumda. Yabancı ve Türk arkadaşlarla nitekim sıkı bir alaka kurabildik. Lakin biraz daha vakte gereksinimim var. Takımımız nitekim kaliteli. Bir kadronun şampiyon olması için birlik olması gerekiyor. Birbirimizi tanımaya devam ediyoruz. Bu tanımanın kararında da daha düzgün bir ekip üzere oynamayı öğreniyoruz. En sonunda da şampiyon olmak için çabaya devam edeceğiz.” diye konuştu.
Teknik yönetici Okan Buruk hakkında da görüşlerini aktaran İspanyol futbolcu, “Okan Buruk’un epeyce büyük bir insan olduğunu düşünüyorum. Oyuncularıyla yakın münasebetler kuran biri. Bizimle bir arada idmanlara çıkıyor ve kalitesini gösteriyor. Şayet alanda bizimle bir arada oynayabilseydi epey şanslı olurduk.” halinde görüş belirtti.
Yürüttüğü toplumsal sorumluluk projeleri Common Goal ve Oscar Foundation hakkında da konuşan Juan Mata, “Futbolcular olarak özel bir yerdeyiz. Bunun getirdiği kimi sorumluluklar var. 2017’de kurduğumuz Common Goal’de olağan hayat ile futbolu birleştiriyor ve maaşımızın muhakkak bir yüzdesini bağışlıyoruz. Birinci başta tek bir oyuncu olarak başladım. Şu anda 300’den çok oyuncumuz var. Hakikaten epeyce yararlı olduğunu düşünüyorum. Oscar Foundation ise hayli hoş bir his. Yardımcı olmaya çalıştığın insanları ziyaret edip onlarla tanışabilmek ve yüz yüze gelebilmek nitekim epeyce şahane şey.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst