Lamezia Terme, hastanedeki sokak köpekleri: tartışma çıktı

ahmetbeyler

New member
sosyal şikayet – Haberi yayınlamak Calabria Kuryesi. Videoyu sosyal medyada ilk yayanlardan biri de Lamezia belediye meclis üyesi Mimmo Gianturco. “Calabria sağlık hizmetlerinin birçok eksikliği olduğu bir gerçektir – Facebook’ta yazıyor – ama şimdi dayanıklılık sınırı gerçekten aşılıyor”. Ve ekliyor: “Hayvanların bununla hiçbir ilgisi olmadığı açık. Gerçek şu ki, Lamezia bölgesinin bölgesel sağlık sisteminin durumu ortada. Bu tamamen terk edilmeye tepki vermemiz gerekiyor.” Gianturco daha sonra “hayvanların hastanenin dışında olduğunu. Kimsenin onları incitmediğini” doğrular.

“Kabul edilemez ilişki” – Catanzaro İl Sağlık Otoritesi olağanüstü komiseri General Antonio Battistini’nin tepkisi kısa süre sonra geldi: “Birkaç saattir internette dolaşan, iki sokak köpeğinin boş bir koğuşa girerken görüldüğü video. Lamezia Terme hastanesi beni suskun bıraktı”. Battistini ayrıca, “olanların sorumluluklarını tespit etmek ve kabul edilemez ve gerçeküstü bir hikayenin olası dinamiklerini doğrulamak” için bizzat hastaneye gittiğini bildirdi.

“Hastanenin dışındaki başıboş sokak kolonisi” – “İlk bulgulara göre,” diye ekliyor general, iki köpeğin gece vardiyasında sırayla çalışan personelin açık bıraktığı bir kapıdan girdiği anlaşılıyor. Daha büyük bir güçle temsil edilen sorun, hastanenin çok büyük olan yeşil alanında, Lamezia Terme Belediyesi’nin sayısız rapora rağmen muhtemelen ortadan kaldırmayı asla amaçlamadığı bir sokak kolonisinin yıllardır ikamet etmesidir. Köpekleri koyacak yer olmamasından dolayı. İnceleme gezisi sırasında ana yapının arkasında bulunan otoparkların arkasındaki alanda köpeklerin havlamalarını duyduk” dedi.

karşı önlemler – “Bölgesel hükümet – Catanzaro’daki Asp’nin komiseri devam ediyor – Calabria sağlık sistemini yeniden ayağa kaldırmak için büyük çaba harcıyor ve her gün yüzleşmemiz gereken muazzam zorlukların farkındayız. Belediyeler bize el vermiyor çöp toplama ya da sokak köpeği kolonilerinin kontrolü gibi temel konularda bile her şey gerçekten çok karmaşık hale geliyor.Hemen Lamezia Terme belediye başkanı ile iletişime geçtim ve müdahale talebimi yeniledim. Yakalanan köpeklerin yerleştirileceği özel barınaklarda derhal bir keşif yapmak için onunla buluşacağım ve bir hastanenin kapıları sebepsiz yere açık kalamayacağı için vesayet turlarını kontrol etmeye başladım. ayrıca vatandaşlar için bir güvenlik sorunu haline geliyor”.