Kırmızı vurgular ve zarif ayrıntılar: 17. haftanın fotoğrafları

Adanali

New member
İster gölge olarak, ister tamamlayıcı bir öğe olarak, ister hafif bir renk tonu olarak, kırmızı renk bu haftanın görsellerini karakterize ediyor ve her şeyden önce kompozisyonu tamamlayan bir bileşen yaratıyor.

Duyuru

kelebek

Çok yakın

(Resim: aaliyah_NaturPix)

“Fotoğraf Eifalia Kelebek Parkı gezisi sırasında çekildi. Eğlenmek için bitkilerin arasında uygun bir kelebek bulmaya çalıştım. Maalesef kamera tripodumu evde unuttuğum için bu fotoğrafı serbest el ile çekmek zor oldu. galeri fotoğrafçısı aaliyah_NaturPix kaydı hakkında şunları söylüyor: Çok yakın.

Kelebeğin gövdesindeki kırmızı vurgular, gözün mavimsi rengi ve böceğin hortumunun odak noktası gibi göze çarpıyor. Makro fotoğrafçılıkta yaygın olarak kullanılan bulanıklık, hayvanı çok iyi bir şekilde vurgulayarak izleyicinin görüntünün en önemli detaylarına odaklanmasını sağlar.

gün batımı

Yankı

(Resim: mavilik)

Başlığı taşıyan fotoğraf çok minimalist Yankı Michael Leismann (blueout) tarafından. Koyudan açığa, kırmızıdan turuncuya geçiş adeta bir tabloyu andırıyor. Sahneyi Advent sırasında, gün batımından kısa bir süre sonra oturma odasının penceresinden yakaladı: “Kızıl gökyüzü çok etkileyiciydi. Doğru bölümü seçmek için bir telefoto lens kullandım. Temel olarak rastgele bir fotoğraf. Ama gelen çok fazla fotoğraf var. Bazen çocukların akşam gökyüzü çok sıcakken kurabiye pişirdiği söylenir. Bir arkadaş fırının çok yükseğe ayarlanmış olabileceğini söyledi.

Çim bıçağının üzerinde salyangoz

kaprisli

(Resim: ağaç kurbağası)

Çılgın ay baumfrosch'unki biraz daha basit ve bir salyangozun siluetini gösteriyor. Hayvan, yakın zamanda kendi yatağından toplanmış ve şimdi lavaboda durulanması gereken mısır salatası üzerinde keşfedildi. Ancak salyangoz duştan kaçmak istedi. Işıkta ana hatları görünür hale geldi.

“Elimde olan tek şey akıllı telefonumdu (sonuçta Zeiss optikli). Fotoğrafa baktığımda beyaz kase bana ayı hatırlattı. […]. Cep telefonu fotoğrafını siyah beyaza dönüştürme fikri de buradan geliyor.”

Fraua kanepede

Ev

(Resim: Lightp)

Kayıtta rahat olun Ev Reinhold Hopf (Lightp) tarafından. “Bu çekimlerin teması diğer şeylerin yanı sıra Memleketsırasıyla Evde kendinizi iyi hissettiren bir atmosfer merkezinde. Amaç bir rahatlama ve mutluluk atmosferi yakalamaktı. Çekimler sırasında bu ev yapımı salıncakta bazı çekimler yapma fikri aklıma geldi. Bir fincan kahvenin yanında seçeceğiniz kıyafet de bu izlenimi güçlendirmeli.”

Bu atmosferi aktarma girişimi kesinlikle başarılı oldu. Koyu arka plan, yumuşak aydınlatma ve yumuşak saç vurgularıyla birleşerek modeli ilgi odağı haline getiriyor. Kırmızı çiçekli battaniye ve az kullanılmış deri yastık gibi diğer aksesuarlar sade atmosferi güçlendiriyor.

Akşam ışığında dağ

Ararat sabah aydınlatıldı

(Resim: N0lz)

“Her gün gün doğumunda karla kaplı dağları fotoğraflama fırsatım olmadığından bu fırsatı gerçekten değerlendirmek istedim. Çok erken kalkıp Erivan Dağı şelalesinin tepesinde serin rüzgarda güneşin doğuşunu bekledik. Kısa bir süre sonra, güneşin ilk ışınları ortaya çıktığında Ağrı Dağı'nın tepesi zaten kırmızı-turuncu renkte aydınlanmıştı ve tek yapmam gereken deklanşöre basmaktı”, diye yazıyor Nils Grundmann (N0lz) manzara fotoğrafı hakkında. Ararat sabah aydınlatıldı. Ağrı Dağı, Türkiye'nin doğu sınırında yer alır ve 5.137 metreyle ülkenin en yüksek dağıdır. En çok Nuh'un Gemisi'nin İncil'deki hikayesiyle tanınır.

Mesane kirazı

Physalis…

(Resim: Lena-13)

Christiane Landgraf'ın (Lena-13) Physalis… adlı görüntüsü, açık havada geçen bir kıştan sonra mesaneli kirazdan geriye kalanları gösteriyor. Kadehteki ince detaylar bir iskeleti andırıyor. Parlak arka plan ve aydınlatma sayesinde yapıların görülmesi kolaydır. Görüntünün alt kısmındaki yansıma, kompozisyona derinlik katan başka bir unsur oluşturur.

Fotoğrafçı, fotoğrafı hakkında ne düşündüğünü kendisi şöyle anlatıyor: “Sonbaharda Physalis'in şekli ve güzel rengi bana her yıl yeniden ilham veriyor. Bazı örnekler bahçede kışı atlattı. Zarif güzelliklerinden hiçbir şey kaybetmemişlerdi, tamamen Tam tersine, kalan filigran yapı, bitkinin inceliğini özellikle belirgin bir şekilde vurguluyor. Arkadan aydınlatma ve yansıtıcı arka plan ile bu güzellik özellikle vurgulanıyor.

Kırmızı peçeteye yatan adam

güneşlenmek

(Resim: photofriend2000)

Fotoğraftaki kırmızı havlu güneşlenmek by photofriend2000, özellikle monoton beton yüzeyde fark edilen renkli bir vurgu yaratır. Kafa görünmediği için fotoğraf biraz tuhaf görünüyor ancak GDPR uyumluluğu sağlanıyor. Sahne pek rahat görünmüyor ama fotoğraf olarak gerçekten dikkat çekici.

“Madeira'da kumsal yok ve insanların Porto Santo adasına yelken açması gerekmiyor. Funchal limanında, denize girenler liman bölgesini kullanıyor çünkü oradan denize kolayca ulaşabiliyorlar. Bu yüzücüyü gördüm ve ben Nedenini hemen anladım: “Haklarımı korumak için kafamı kesmedim. Beton çıkıntının bunu mümkün kıldığı için şanslıydım” diyor fotoğrafın çekildiği an hakkında.

Bu haftanın tüm fotoğraflarına genel bir bakışı burada bulabilirsiniz:

Cumartesi: çok yakın
(Resim: aaliyah_NaturPix)

(cbr)

Haberin Sonu