Kerem Aktürkoğlu’nun rekor dönemi

bencede

New member
Galatasaray ve A Ulusal Kadro’nun genç yıldızı Kerem Aktürkoğlu çok ağır bir dönemi geride bıraktı. Hem sarı kırmızılıların tıpkı vakitte ay yıldızlı takımımızın formasını giyen 23 yaşındaki futbolcu, geride kalan dönemi 65 maçla noktaladı.
Kerem Aktürkoğlu için dönem 21 Temmuz 2021’de Şampiyonlar Ligi ön eleme çeşidinde oynanan PSV Eindhoven müsabakasıyla başladı. Galatasaray’ın hem Avrupa arenasında tıpkı vakitte Harika Lig’deki macerasında birfazlaca müsabakada sahne alan Kerem, ekibinin en yüksek performans gösteren oyuncularının başında geldi. 23 yaşındaki yıldız, dönemi Galatasaray formasıyla 52 maçla tamamladı. Kerem bu müsabakalarda 13 gol kaydederken, 9 asistin de altına imzasını attı.
A Ulusal Kadro’nun hem 2022 Dünya Kupası elemelerinde oynadığı uğraşlarda tıpkı vakitte Uluslar Ligi müsabakalarında uzunluk gösteren Kerem Aktürkoğlu, geride kalan dönemde ay yıldızlı formayla 13 maçta yer aldı. Kerem bu müsabakalarda A Ulusal Takım’ımıza 3 gol ve 1 asistik atak katkısı verdi. Kerem Aktürkoplu ismine dönemin son maçı da İzmir’de Türkiye ile Litvanya içinde oynanan Uluslar Ligi müsabakası olarak kayıtlara geçti.
Kariyerinin en uygun devirlerinden birini yaşayan Kerem Aktürkoğlu geride kalan dönemde yer aldığı 65 maçın fazlaca büyük bir kısmında gösterdiği başarılı performansla sarı kırmızılı taraftarların takdirini kazandı. 23 yaşındaki futbolcu, kısa bir süre ortasında de A Ulusal Kadro’nun değişmez bir oyuncusu oldu.
 
Üst