Kerem Aktürkoğlu: “Terim’in ayrılışına fazlaca üzüldük”

bencede

New member
Galatasaray’ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu, gündeme damga vuran açıklamalarda bulundu.
Hürriyet’ten Ali Naci Küçük’e konuşan ulusal yıldız, Fatih Terim’in bakılırsavden alındığı devirle ilgili şu biçimde konuştu:
“Gidişatı düzeltmek için futbolcular olarak epeyce çalışıyorduk. bu biçimde bir şey beklemiyorduk natürel ki! Ani gelişen bir haber. Bundan daha sonra nasıl ilerleyeceğimizi de bu biçimde kestiremiyorduk. Başımızda hoca vardı, sorumlu o gözüküyordu fakat alana çıkan oyuncular olarak sorumluluğun aslında bizde olduğunun hepimiz farkındaydık. Bu istikametten Fatih hoca vazifeden alındıktan daha sonra kendimizi de kadro olarak hatalı hissettik. Zira alandaki performansı verenler, bu sonuçların ortaya çıkmasında kelam sahibi olan futbolculardır. Çok fazla üzüldük. Zira beni Galatasaray’a kazandıran Fatih Terim’dir. Bana o inancı veren, güvenen Fatih hocadır. Benim için yeri farklıdır. Güç vakit içinderda bile bana dayanak olmuştur.”
16 yaşında Başakşehir’e imza attıktan daha sonra yaşadığı hayal kırıklığını lisana getiren Kerem, “Bu mevzuyu hiç konuşmadım. Zira yaşadıklarımı unutmak istedim. Tahminen ağır olabilir ancak ben 4 yılımın çalındığını düşünüyorum. 16-17 yaşında bir futbolcu baş yapısı ile antrenmana çıkıyor. Ve bu sizin büyük işler başarmasını beklediğiniz bir çocuk. Foden’a, A gruptan bir büyüğü ‘Sen bu topu niçin kaybediyorsun’ diye bağırıp üstündeki kendi yeleğini yırtacak, duvarı yumruklayacak, top kaybettin diye sana küfredecek, senin yanına gelip tehdit edecek. Bu mümkün mü? Burada mümkün. Şu anda Türk futbolunda Arda Güler’e, Emirhan’a, gençlerimize nasıl davranılıyorsa, pamuklara sarmamız lazım. Zira onlar bir kıymet. Tahminen 10-15 hatta 20 yıl bizi Avrupa’da temsil edebilecek isimler.” tabirlerini kullandı.
Hayalinin Premier Lig olduğunu söyleyen Kerem, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Avrupa ile ilgili haberleri duyar duymaz keyifli oluyorum. Zira ben 2 yıl evvel 3. Lig’de oynuyordum. 16 yaşında Başakşehir’de profesyonel olmuştum. Mesleğim yükseliş ivmesine girip en tabana vurdu. En tabanı gördüm ben. Onlardan daha sonra ümitsizliğe kapılıp futbolu bırakma sonucu almıştım. Zira epey büyük aksilikler yaşadım. Onlardan daha sonra yine Avrupa hayallerimin kalbimde yeşermesi beni epeyce fazla motive ediyor.”