Karaman’dan taraftar vurgusu: “Tribünler biraz daha dolmalı”

bencede

New member
Yukatel Kayserispor, Spor Toto Üstün Lig’in 22. haftasında 19 Ocak Çarşamba günü alanında Medipol Başakşehir ile oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti.
Teknik yönetici Hikmet Karaman, kulüp tesislerindeki idmandan evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, çarşamba günü epeyce kıymetli bir maça çıkacaklarını söylemiş oldu.
Karaman, bu maçta taraftarlarına da kıymetli bir nazaranv düştüğünü ve tribünlerin biraz daha dolması gerektiğini tabir etti. Medipol Başakşehir’in güzel bir grup ve takımının epeyce geniş olduğunu vurgulayan Karaman, şunları kaydetti:
“İki farklı takımla çıkacak alternatif oyuncu kümesine sahip. Biz de her geçen gün oyuncu arkadaşlarımız, teknik heyet, taraftar, idare gelişerek, bir şeyler öğrenerek, üstüne koyarak devam etmek istiyoruz. Daha evvel söylemiş olduğimiz üzere parolamız olmalı. Alışkanlıkları devam ettirmeliyiz. Yenilmemeliyiz, yenmeliyiz. Daha düzgün şeyler yapmalıyız. Her maç olumlu yaptığımız âlâ olayları geliştirmeli, eksik taraflarımızı de yanlışlarımızla görüp, bu kusurlarımızı da minimuma indirmemiz gerekir. Zira futbol yanılgı oyunu, kusur olmadan doğruyu goremiyorsun. Başakşehir ve Kasımpaşa maçlarını fazlaca güzel atlatmak zorundayız. Gelecek için hayli âlâ atlatmak zorundayız.”
Karaman, yeni transferleri Abdulkadir Parmak’ın da hem idman tıpkı vakitte zihinsel olarak hazır olduğunu belirtti.
Abdulkadir Parmak: “Elimden gelen her şeyin en güzelini yapacağım”
Abdulkadir Parmak ise transferinde en değerli ögenin Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı ve teknik yönetici Karaman’ın kendisini ikna etmesi ve istemesi olduğunu anlattı.
Sarı-kırmızılı grubun amaçlarının, kendi amaçları ile birebir ölçüde olduğunu kaydeden 27 yaşındaki oyuncu, “O yüzden Kayserispor’u seçtim. 4-5 kulüp daha vardı fakat hedeflerimde değerli olan kulüp Kayseri’ydi. Beni hayli isteyen liderime buradan teşekkür ediyorum, hocama da teşekkür ediyorum. Memnunum, inşallah bana inananları mahcup etmeyeceğim. Elimden gelen her şeyin en uygununu yapacağım. Yeterli yol katedeceğimizi düşünüyorum.” diye konuştu.
Medipol Başakşehir maçına değinen Abdulkadir Parmak, “Başakşehir maçı bizim için fazlaca kıymetli. Üst taraflara oynamak istiyorsak bu cins maçları kazanmamız gerekiyor. Kadro bunun şuurunda aslına bakarsan. Forma talihi gelirse elimden gelenin en güzelini yapmaya çalışacağım.” tabirlerini kullandı.
Öte yandan, teknik yönetici Karaman idaresinde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idman, ısınma hareketleriyle başladı.
Egzersiz, uyum ve pas çalışmalarının akabinde yarı alanda çift kale maçla bitmiş oldu.