Jorge Jesus’tan alkışlanacak hareket

bencede

New member
Sarı-lacivertli kulübün, “Cumhuriyet’in 100. yılında Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün anısına Anadolu’da YÜZ kızımız olacak, Cumhuriyet’in izinde, yarınlara itimatla bakan” sözüyle duyurduğu açıklamada, “Fenerbahçe Futbol Ekibi olarak; ilişkin olduğu toplumun en kuvvetli modülü, hassasiyetlerinin sahiplenicisi, ülkesinin bedellerine sıkı sıkıya bağlı Cumhuriyet’in feneri olan kulübümüzün, Cumhuriyet’in 100. yılı için duyduğu heyecanı, Ata’sının izinde attığı ve atacağı adımları, gururla sahipleniyoruz.” denildi.
Ülke genelinde bilhassa bayanlar ve kız çocuklarına eğitim, burs, meslek edindirme ismine katkıda bulunan Çağdaş hayatı Destekleme Derneği ile bir arada bu adımın atıldığı belirtilerek, şu tabirlere yer verildi:
“Fenerbahçe’nin tarihten bugüne, 7’den 70’e milyonların kalbinde edindiği eşsiz yerde paye sahibi olan futbol kadrosu olarak bu bahiste bizim de sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Milyonlarca taraftarın alandaki, sokaktaki ve hatta hayattaki sevincinin kaynağı olduğumuzu bilerek alandaki uğraşımızı sonuna kadar sürdürürken, bu ülkenin sonsuza dek refah ortasında, çağdaş, çağdaş koşullarda yaşamasının yegane sağlayıcısı olan Cumhuriyet için biz de bir adım atıyoruz. Bu hoş ülkenin, bu fedakar milletin, Ulu Başkan Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde bir asır evvel Anadolu’da başlayan, Cumhuriyet’le taçlanan uğraşına minnet, hürmet ve bağlılığımızı göstermek ismine; geleceğin mimarı olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nde ‘Anadolu’da Bir Kızımız Var’ diyoruz. Kendi ayaklarının üstünde durmayı başaran, kuvvetli bayanların yetişmesine bir nebze olsun katkıda bulunabilmek için Başöğretmen Atatürk’ün anısına, Anadolu’da 100 kız öğrencinin Cumhuriyet bursu ile yanında olacağımızı gururla duyuruyoruz. Cumhuriyet’in 100. yılında hayallerini gerçekleştirmek için çabalayan kız öğrencilerin yanında olarak bu hususta milyonlara örnek olmak istiyoruz.”
 
Üst