İstifa mümkün ama şimdi değil

ahmetbeyler

New member
14 Ocak 2024 22:00

Bergoglio, “Hizmet etmek istediğim sürece devam edeceğim”, eğer durum değişirse “bunun hakkında düşünmek zorunda kalacağız” diye ekledi Bergoglio

Papa Francis: İstifa mümkün ama şimdi değil - fotoğraf 2

Tgcom24
“İsrailliler ve Filistinliler birbirini yok eden kardeşler”

“Che tempo che fa” programında röportaj yapan Papa Francis, daha sonra Orta Doğu'daki durum hakkında şunları söyledi: “Her gün Gazze cemaatini arıyorum ve bana olup biten korkunç şeyleri anlatıyorlar. Kaç Arap ölü, kaç ölü.” İsrailliler, birbirini yok ederek kardeş olmaya çağrılan iki halktır. Bu savaştır: yok etmektir.”

“Savaşın arkasında silah ticareti var”

“Savaş – devam etti Bergoglio – bencil bir seçenektir. Kendini ele geçirme jestidir. Barış ise tam tersidir, elini diğerine uzatır. İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra savaşlar bitmedi. Şimdi yanımızda iki tane var, Papa Francis, “Ukrayna'da ve Orta Doğu'da,” diye ekledi. Savaşların arkasında silah ticareti var. Şu anda en çok para kazandıran yatırımlar silah fabrikaları: Öldürmek için yatırım yapmak. Bu bir gerçek.”

“Bazen yalnızlığın ödenmesi gereken bir bedeli vardır”

Daha sonra eşcinsel çiftlere yönelik kutsama gibi alınan kararlardan bahseden Bergoglio, “Yalnızlığın ödemeniz gereken bir bedeli var, bazen kararlar kabul edilmiyor” ancak “çoğu zaman kararlar kabul edilmiyor” dedi. Kararlar bilinmediği için kabul edilmiyor”.

“Arjantin'e gitmek isterim, on yıldır oraya gitmedim”

Papa Francis son olarak geleceğe yönelik taahhütlerinden bahsederek bu yıl Arjantin'e gitmek istediğini açıklayarak ağustos ayında Polinezya'ya gideceğini duyurdu. Özellikle, Arjantin hakkında endişelendiğini söyledi “çünkü insanlar çok acı çekiyor. Yılın ikinci yarısında orada bir yolculuk yapmayı planlıyorum. Ağustos ayında Polinezya'ya gitmeliyim ve sonra alacağız Arjantin gezisi. Gitmek isterim, on yıldır bu ülkeden yoksunum” ve gitmek istiyorum”.

İlgili