İlhan Palut’tan Ikpeazu ve Mame Diouf açıklaması

bencede

New member
Arabam.com Konyaspor’da teknik yönetici İlhan Palut, ulusal ortayı en güzel biçimde değerlendirdiklerini, bu dönem iç alanda Hangi Kredi Ümraniyespor ile oynayacakları birinci karşılaşmadan hoş bir sonuç almak istediklerini söylemiş oldu.
İlhan Palut, Koyuncu Küme Kayacık Tesisleri’nde idman öncesi yaptığı açıklamada, ulusal ortanın akabinde oyuncuların yavaş yavaş kadroya döndüğünü, mevcut oyuncu gurubuyla idman ve hazırlık maçıyla bu ortayı değerlendirdiklerini belirtti.
Sakatlığını atlatan oyuncuların da gruba katıldığını tabir eden Palut, ”Kalecimiz İbrahim Sehic bundan evvelki maçta kırmız kart gördü. Doğal olarak bu maçta faydalanamayacağız. Endri Cazibeli de rehabilitasyon çalışmalarına devam ediyor. Yarın yavaş yavaş saha çalışmalara başlayacak. Maçta oynayıp oynamayacağıyla alakalı durum şu an net değil lakin yüksek ihtimalle oynayamayacak.” diye konuştu.
“İç alanda taraftarla birinci buluşmamız olacak”
Palut, Hangi Kredi Ümraniyespor ile oynayacakları maçın sıkıntı olacağını anlattı.
Bu dönem, gerçek manada iç alanda birinci maçlarını oynayacaklarını aktaran Palut, “İnşallah hoş bir maç olur. taraftarımızla birinci buluşmamız olacak. Ümraniyespor, oynadığı oyun ve aldığı puanlar göz önüne alındığında, ligin en aykırı orantıda görünen kadrosu. Âlâ organize bir grup, uygun uğraş etmemiz gerekecek. Çabamız ve güzel oyunla hoş bir sonuç alabiliriz.” sözlerini kullandı.
“Eminim ki bundan evvelki tabanımızdan daha kaliteli bir taban var”
Gün geçtikçe gelişen ve yenilerin adapte olduğu bir oyun sergilediklerini vurgulayan Palut, şunları kaydetti:
“Mame Diouf ve Uche Ikpeazu ortamıza nispeten geç katıldı. Mühlet verdiğimiz vakit elinden gelenin en uygununu yaptı, grubuna katkı sağladı. Mame Diouf özel ve gol yollarında tesirli bir oyuncu. Ulusal ortanın en uygun geldiği oyuncularımızdan. Geçen yıl kuvvetli bir iç saha Konyaspor’u vardı. Taraftarımızın da müspet tesiri yadsınamaz. Tüm taraftarımızın dayanağını bekliyoruz, inşallah onları meskenlerine keyifli göndeririz. Cumartesi günü son antrenmanımızı statta yapmayı planlıyoruz. Stadı gezdim ve epey hoş bir taban gördüm. Yeteri kadar mühlet geçti ihtimamla çalışıldı. Eminim ki bundan evvelki yerimizden daha kaliteli bir taban var.”
Antrenman
Palut idaresinde gerçekleştirilen idman, uyumlu ısınma ile başladı. Taktik çalışmayla devam eden idman, çift kale maç ile tamamlandı.
 
Üst