İlhan Palut niye kırmızı kart gördüğünü deklare etti

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 25. haftasında deplasmanda Trabzonspor’a 2-1 yenilen İttifak Holding Konyaspor’un teknik yöneticisi İlhan Palut, deplasmandaki bu yenilgiyi biran evvel unutup daha sonraki maçlara odaklanmaları gerektiğini belirtti.
Palut, kulübün Youtube kanalından yaptığı açıklamasında, mağlup oldukları için üzgün olduklarını söylemiş oldu.
Rakiple farkı kapatabilmek ya da en azından birebir düzeyde de tutabilmek için Trabzon’a geldiklerini söz eden Palut, şunları kaydetti:
“Maçta birinci yarı istediğimiz oyunu sergileyemedik. Ancak ikinci yarı itibariyle daha uygun oynadık ve daha organizeydik. Daha epey atak geliştirdik. 1-1’i ararken rakip oyuncunun fazlaca kuvvetli kalmasından dolayı bir gol daha yedik. Lakin bir daha de oyuncularım denemeye devam ettiler. Aslında hoş bir dakikada da golü bulduk. daha sonrasındaki süreçte de gayretlerimiz devam etti. Lakin bir biçimde maçı birlikteliğe getiremedik. Bilhassa ikinci yarı oyuncularım güzel tepki verdiler. Şu anda bize düşen bu maçı yalnızca 3 puan kayıp olarak burada sonlandırmak. Önümüzdeki maçlar için bir an evvel bu negatif tesirden sıyrılmamız gerekiyor. Zira ligdeki pozisyonumuz muhakkak. Puan kaybı olabilir lakin bir istikrarı sağlamak ve devamlılığı yakalamamız gerekiyor. Kırılmamalıyız. 3 puan kaybettik lakin ekip içi kırılma yaşamamalıyız. Onun için yarın itibariyle toparlanacağız. Tabi ki üzüleceğiz lakin çabucak cuma günkü Kasımpaşa maçına hazırlanmaya başlayacağız.”
Palut, maçta alınan faul kararlarına da reaksiyon göstererek, “Ben bu kararı asla hakeme bağlamıyorum. Bir defa bizim daha âlâ olmamız lazımdı. İkinci dönemde bunu başardık. Olağan ki biz kendi eksiklerimizin farkındayız. Fakat faul standartlarıyla alakalı, ben en azından idareden tatmin olmadım. Bilhassa son dakikada rakip kulübenin önündeki faulden daha sonra bizim aleyhimize verilen faul inanılmaz sıradanti.” dedi.
Hakem Mete Kalkavan’ın pek epey yerde ambiyans düdüğü çaldığını tez eden Palut, “‘O kadar sıradan faul olabilir mi?’ diye hakeme sordum. Bir serzenişte bulundum lakin yeni kurallar herbiçimde maçtan daha sonra alana gelip hakemle irtibat kurmayı kırmızı kart olarak cezalandırıyormuş. Biz de takip edeceğiz bakalım. Bundan daha sonra rastgele bir teknik yönetici alana girdiği vakit kırmızı kart nazarancek mi? Biz hakem idaresinden epeyce, başta benim daha sakin olmam ve kendi yanlışlarımızı düzeltme yoluna gitmemiz lazım.” değerlendirmesinde bulundu.