İlhan Palut beIN SPORTS’ta itiraf etti: “Keşke…”

bencede

New member
Arabam.com Konyaspor teknik yöneticisi İlhan Palut, beIN MANŞET’e bağlanarak kıymetli açıklamalarda bulundu.
Spor Toto Üstün Lig’de geride kalan birinci 14 haftayı ve Otomobilim.com Konyaspor’un performansını İlhan Palut şu sözlerle kıymetlendirdi:
“Süper Lig’de bu dönem daha kaliteli bir lig oynanıyor. Geçen döneme nazaran kopmalar bu dönem daha geç yaşanacak. İzleyenler fazlaca keyifli maçlar izledi. Avrupa’da ekiplerin aldığı başarılı sonuçlar ülke puanımıza kıymetli katkılar sağlandı.”
İlhan Palut, bir spor müellifi olsaydı Otomobilim.com Konyaspor’un oyun planını nasıl yorumlardı sorusuna ise: “Bu soruyu iki türlü cevaplamak lazım. Birncisi top Konyaspor’dayken neler yapıyor, ikinci ise top rakipteyken Konyaspor neler yapıyor… Konyaspor, birinci bölgeden topu çıkartan ve oynayan bir takım, optimal risklerle topu ikinci bölgeye taşır ve kimi vakit kontra toplaarla kimi vakit de örgü toplarla topu kanatlara geçirir. Kanatları faal kullanır ve ceza alanı ortasında agresif oyunla rakip alanda çoğalarak topu oynar. kimi vakit de kısa yollarla sonuca gitmeye çalışır… Top rakibe geçtiğinde Konyaspor ne yapar? Rakip ekibin oyun anlayışına göre topa önde baskı yapar, kimi vakit rakibin autt atışlarına pres yaparak topu kazanmaya çalışır, kimi vakit de savunma yapar lakin bunu gol yemek için değil de rakibi hazırlıksız yakalamak ismine bunu yapar…”
“Keşke rövanş maçını diğer alanda oynasaydık”
Arabam.com Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, UEFA Konferans Ligi’nde Vaduz’a elenmelerindeki en büyük pişmanlığının rövanş maçında sahayı değiştirmek olduğunu söylemiş oldu. Palut, elenmemiz beni fazlaca üzdü. Konya kenti ismine, Türk futbolu ismine, taraftarlar ismine her manada bu sonuçtan mutlu olmadığını söz etti.
“Süper Lig’de kalecilerin ayağına kramp giriyor”
Duran toplardan epey muzdarip olduğunu söz eden İlhan Palut, kenardan futbolcularına topu atması için baskı yaptığını söylemiş oldu. Palut duran toplar ile ilgili açıklamasına şöyleki devam etti:
Süper Lig’de kalecilere kramp giriyor. Kramp giren kaleci diyor ki; ‘Ben buraya gelen taraftarlarla dalga geçiyorum, bu maçı izleyen çocukların futbol izleme hakkını gasp ediyorum, ayrıyeten bu çocuklardan kaleci olacaklara diyorum ki kadronun öndeyse 85’ten daha sonra ayağına kramp girdi üzere negatif örnek oluyorum.’ Ben, telknik yönetici olarak burada üzerime düşeni ziyadesiyle yapmaya hazırım. Tüm hocalar da benimle tıpkı fikirdedir. Burada hakemlerden de bir ricam var. Oyunu oynatmayan oyunculara karşı lütfen dikkatli olun. Bir kere oyunu durduran kaleciyi oyundan atın bakalım tekrar yapıyor mu… Türk futbolu artık oyunu gasp etmek durumundan kendini kurtarsın.”
Gelişmeye ve ekibindeki oyuncuları geliştirmek için çalışmalara devam ettiğini söyleyen İlhan Palut, her türlü zorluklara gögüs gererek mesleğinde ilerlemek istediğini söz etti.