“Hayatımı mahvettim”

ahmetbeyler

New member
22 Ağustos 2023, 21:05

Foro Italico’da cinsel şiddet suçundan tutuklanan yedi erkek çocuktan üçü ön soruşturmalar için hakim tarafından sorguya çekildi

Sorgulamalar

Üç genç adam, Palermo Mahkemesi sorgu yargıcı Marco Gaeta’nın huzuruna çıktı. Garanti sorgusu sırasında 19 yaşındaki erkek çocuk gözyaşlarına boğularak kızdan ve ailesinden özür diledi. Hakime “Bir kız arkadaşım var ve hayatımı mahvettim” dedi. “Kız kabul etti” diye ekledi, “o sonra o, ancak kendini kötü hissetti ve ben sadece ayrılmak istedim”.

“Ben kenara çekildim”

Onun ardından soruşturma hakimi başka bir şüpheliyi sorguya çekti. Avukatı, genç adamın soruları yanıtladığını ve “ilgisiz kaldığını, şiddete aktif olarak katılmadığını ve kızı tanımadığını doğruladığını” açıkladı.

“Gitmemekle hata ettim”

Üçüncü şüpheli de hakimin sorularını yanıtladı. Avukatı şunları söyledi: “Müvekkilim hakime cevap yazarak işi batırdığını, daha sonra ayrılmamasının yanlış olduğunu fark ettiğini, ancak o sırada şiddetin farkına varmadığı için gitmediğini söyledi”.

Geçtiğimiz cumartesi olaylar sırasında reşit olmayan tek kişi sorguya çekildi. Tutuklananlardan en küçüğü şiddeti itiraf etti ve hakim onu serbest bırakarak sosyal hizmetlere emanet etti.

İlgili