“Haklı bir galibiyet aldık”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig’in 16. haftasında deplasmanda Altay’ı 2-1 mağlup eden Atakaş Hatayspor’un teknik yöneticisi Ömer Erdoğan, “Haklı bir galibiyet aldık.” dedi.
Erdoğan, maçtan daha sonra yaptığı değerlendirmede, kendileri açısından zorluğu ve değeri yüksek bir karşılaşmayı kazandıkları için memnun olduklarını söylemiş oldu. Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nın açılış maçı olması niçiniyle siyah-beyazlı takımın taraftarların tesiriyle maça baskılı başladığını kaydeden Erdoğan, şu biçimde konuştu:
“İlk 15-20 dakika coşkulu taraftarının takviyeleriyle üzerimize geldiler, biz bu süreçte kadro savunmasını sağlıklı yaptık. Kalemize gelen birinci şut gol oldu. Evvel birlikteliği daha sonra galibiyet golünü bulduk. Haklı bir galibiyet aldık. Yeni stadın da Altay’a iyi olmasını diliyorum, hoş bir stat oldu. Futbolculuğumda Alsancak Stadı’nda hayli maç oynadım, bu kulübe yakışan bir stat olmuştur.”
Erdoğan, iki haftadır istedikleri sonuçları alamadıklarını hatırlatarak, “Beklentiler büyüyünce iki haftalık mağlubiyetten daha sonra oyuncularım biraz demoralize oldu. İçeride oynadığımız maçta taraftarların reaksiyonu bizi ve oyuncularımızı üzdü. Bugün 1-0 geriye düşmesine karşın inançlarını kaybetmediler. Bu galibiyeti bizim âlâ ve makûs günümüzde yanımızda olan taraftarlarımıza armağan etmek istiyorum.” dedi.
Altay – Atakaş Hatayspor maçının özetini izlemek için dokunun!

Spor Toto Harika Lig’in 16. haftasında oynanan tüm maçların gollerini ve özetlerini izlemek için dokunun!