“Gol atacak bir forvet oyuncusuna gereksinimimiz var”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig’in 36. haftasında alanında Fenerbahçe ile derbide 1-1 birliktee kalan Beşiktaş’ın teknik yöneticisi Valerien Ismael, hak ettikleri 3 puanı alamadıklarını söylemiş oldu.
Vodafone Park’ta oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Ismael, siyah-beyazlı taraftarlara dayanaklarından dolayı teşekkür etti.
Çok fazla eksiklerinin olduğu bir maça çıktıklarını vurgulayan Ismael, “İlk 11’imizde hayli oyuncu değiştik. Kimi arkadaşları özgün konumlarında oynatamadık. Maçın başında gol yedik, istediğimiz bir başlangıç değildi. ondan sonrasında istediğimiz mentaliteyi gösterdik. Birinci yarı ziyadesiyle fırsat bulduk. 2. yarının birinci 20 dakikasında olağanüstü oynadığımızı düşünüyorum. Beşiktaş’ı gelecekte bu biçimde görmek istiyorum. 2. yarının birinci 20 dakikasındaki manzarayı geleceğe yaymak istiyorum. 2 tane de baht bulduk Larin ile maalesef galibiyeti getirecek golü atamadık. 3 puanı hak etmiştik. Maçın sonuna kadar bu enerjiyi gösterdik ancak kazanamadık, üzgünüz.” diye konuştu.
Önümüzdeki dönem gol yollarında işi bitirecek bir santrfora gereksinimleri olacağını aktaran Ismael, şöyleki devam etti:
“Önümüzdeki sene gol atacak, işi bitirecek forvet oyuncusuna gereksinimimiz olacak. Bugün de fırsatlar elde ettik. Önümüzdeki döneme da hazırlanıyoruz. Bu kaliteye sahip olmaya çalışacağız. Transfer konusunda epey fazla işimiz var. Gerçek futbolcuyu bu kulübe uygun oyuncuları bulmak değerli olacak. Son 2 maçta sistemimiz birebir değil esneklik gösterdik. Çok da fazla fırsat bulduk. Galibiyet odaklı tempolu oyun istiyoruz. İstediğimiz duruma uygun oyunculara odaklanacağız. Bugün özelinde epeyce eksiğimiz vardı. Onların yerine oynayanlar yeterli iş çıkardı. Gelecekte esneklik gösterebileceğimiz konusunda güzel sinyaller aldım. Şu an sistemimiz bu.”
Ghezzal ile genç oyuncuların bugün özelinde en epey öne çıkan isimler olduğunu söz eden Ismael, gençlerin ehemmiyetine değindi.
Ismael, Vida’nın kontratına ait çabucak hemen bir karar almadıklarını belirtti.