Galatasaray’dan hakem reaksiyonu: “Herkes bedelini öder”

bencede

New member
Galatasaray Sportif A.Ş. İdare Heyeti Üyesi Nihat Kırmızı, “Hiç kimse Fatih hocanın ismini kullanarak toplumsal medyadan ‘operasyon yapıyoruz’ demesin.” dedi.
Kırmızı, Atakaş Hatayspor’un Galatasaray’ı 4-2 yendiği maçın akabinde yaptığı açıklamada, bu mağlubiyetle kulübün makûs duruma düşmediğini söylemiş oldu.
Galatasaray’ın ayağa kalkacağını ve fazlaca yeterli yerlere geleceğinin altını çizen Kırmızı, bu dönemi en düzgün yerde bitireceklerini belirtti.
Yenilginin her şeyin sonu olmadığını vurgulayan Kırmızı, “Hocamıza güveniyoruz uygun başlangıç yapmak isterdik maalesef olmadı. Nitekim hayli üzgünüz bu usul bir hakem idaresinden. Bunun için herkesi nazaranve çağırıyorum. Bizim istediğimiz yalnızca adaletli bir idare. Başta hiç bir şey istemiyoruz.” tabirlerini kullandı.
“Herkes bedelini öder”
Galatasaray’ın Türkiye’nin ve dünyanın en büyük topluluklarından biri olduğunun altını çizen Nihat Kırmızı, dönem başından bu yana yanlışsız hareketler yapmaya çalıştıklarını aktardı.
Uğradıkları haksızlıkları anlatmaya çalıştıklarını lisana getiren Kırmızı, camiayı da gerilerine alarak bunların düzelmesi için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
Bunların düzelmesi için çalışırken kulübün haksızlığa uğramaması gerektiğini tabir eden Kırmızı, “Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder. Türk futbolunun yüzde 70-80’i Galatasaray’dan ibarettir. Bunu herkes biliyor. Biz şayet olmazsak Avrupa’ya kadro bile gönderemeyiz. Galatasaray’ın bu sene Avrupa’ya gidemeyecek olması Türk futbolu için büyük bir kayıptır. Bu sene Galatasaray Avrupa’da olmasaydı tahminen Şampiyonlar Ligi’ne ekibimiz gidemeyecekti. Yani bu Türk futbolu için büyük utanç verici bir durumdur hakemlerin yaptıkları. Sıcağı sıcağına hakemler hakkında konuşmak istemiyorum lakin sahiden canımız yandı. Biz yalnızca adaletli olmalarını istiyoruz.” halinde konuştu.
“kimi vakit yol ayrılıkları olabiliyor”
Dışarıdan hiç kimsenin Galatasaray’ın içine müdahale edemeyeceğini lisana getiren Nihat Kırmızı, kulübün büyük bir topluluktan oluştuğunu ve kendi ortasında ayağa kalkabileceğini söylemiş oldu.
Fatih Terim’in kulübe uzun yıllar hizmet verdiğini anımsatan Kırmızı, şunları kaydetti:
“kimi vakit yol ayrılıkları olabiliyor bunu bu biçimde pahalandırmak lazım. Biz tercihlerimizin yanlışsız olduğunu düşünüyoruz. Fatih hocamız Galatasaray’a fazlaca büyük hizmetler verdi bundan daha sonra da büyük hizmetler verecektir. Bu maçı kazanmamızı en çok bence Fatih hoca isterdi. Yeni hocamıza bir daha en epeyce Fatih hoca takviye olacak. Yani Fatih hocaya kalsa aslına bakarsanız bunlar yaşanmaz. Fatih hoca haricinde da camiayı bölmek isteyen, bunu yapanlar bizim rakiplerimiz. İsim vermek istemiyorum fakat işte Fenerbahçeliler ve Beşiktaşlılar da ortaya girerek bizim kimi taraftarlarımızı da gaza getirerek toplumsal medya üzerinden ismi ‘operasyon’ deniliyor ben o denli düşünmüyorum fakat bunlar bizim için fazlaca değerli şeyler değil. Galatasaray topluluğu bu biçimde vakit içinderda bilhassa birlik, birliktelik içerisinde olmayı bilir. Galatasaray’ın berbat gittiği bir devirde daha da berbatlaşması için çalışan birisi Galatasaraylı olabilir mi? Lakin Fenerbahçeli olur, tahminen Beşiktaşlı olur ya da öbür bir rakibimizin taraftarı olabilir. Onların gerisine da saklanmak hiç bir Galatasaraylıya yakışmaz. Hiç kimse Fatih hocanın ismini kullanarak toplumsal medyadan ‘operasyon yapıyoruz’ demesin.”
Kırmızı, maaş ödemeleri ve yeni transferle ilgili, “Hocanın isteklerini tabi ki değerlendireceğiz onun haricinde grubun her hangi bir maaş sorunu yok.” tabirlerini kullandı.