“Galatasaray’a dönüp yine oynamak istiyorum”

bencede

New member
Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından Aytemiz Alanyaspor’un oyuncuları Efecan Karaca ve Emre Akbaba, üniversite öğrencileriyle söyleşide buluştu.
Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Spor söyleşileri” başlıklı aktiflikte öğrencilerin sorularını yanıtlayan futbolculardan Efecan Karaca, amaçlarının Avrupa kupalarına gitmek olduğunu söylemiş oldu.
Ligde şu anda 6. sırada olduklarını hatırlatan Efecan Karaca, “Avrupa kupasına ligde dördüncü sıradaki ekip da gidebiliyor. Onun için lig sonuna kadar savaşacağız. Ayrıyeten büyük ekiplerle maçımız kalmadı. Kendimize denk gruplarla oynayacağız. Bir de önümüzde kupa yarı finali var. Aslında Avrupa’ya gidebilmenin en kolay yolu da Türkiye Kupası’nı alabilmek. İnşallah hem ligi dördüncü bitirmek birebir vakitte Türkiye Kupası’nı kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.
Aytemiz Alanyaspor’da keyifli olduğunu lisana getiren 32 yaşındaki oyuncu, örnek aldığı oyuncu ile ilgili soru üzerine “Okan Buruk. Onun üzere olmak istiyordum. Çok şey başardığını düşünüyorum. Onun üzere boyumun olması da bir etken herbiçimde.” açıklamasını yaptı.
Emre Akbaba: “Galatasaray’a dönüp yine oynamak istiyorum”
Emre Akbaba ise ligde hedefledikleri en üst noktaya varmak istediklerini kaydetti.
Türkiye Kupası’nı Alanya’ya getirerek mesleklerine bir kupa daha eklemek istediklerini vurgulayan Emre Akbaba, bunu başarmaları halinde Aytemiz Alanyaspor’un Avrupa amacının de gerçekleşeceğini belirtti.
Türkiye’de futbol altyapısının kâfi olup olmadığına yönelik soru üzerine 29 yaşındaki oyuncu, “Altyapıdaki imkanların Türkiye’de kâfi olmadığını düşünüyorum. Hem kulüp tesisleri tıpkı vakitte hocalara verilen kıymet bakımından… Fraport TAV Antalyaspor altyapısında oynadım. Aytemiz Alanyaspor’un altyapıya değer verdiğini gördüm. Fraport TAV Antalyaspor’da geçirdiğim altı aylık periyotta hayli eksikler yaşadım. Hatta gurbetten gelen birkaç Alman oyuncu vardı, dayanamayıp gittiklerini de gördüm. Ben devam ettim, zira epey istekliydim.” diye konuştu.
en çok hangi ligde oynamak istediği sorusuna “İspanya” diye yanıt veren Emre Akbaba, idolünün de Zinedine Zidane olduğunu söz etti.
Galatasaray’dan Aytemiz Alanyaspor’a kiralık olarak geldiği hatırlatılan ve bundan daha sonrası için kendisine nasıl bir yol haritası çizdiği sorusuna Emre Akbaba, “Galatasaray’da bir yıllık kontratım kaldı. Dönüp tekrar oynamak istiyorum.” diye karşılık verdi.
Söyleşinin akabinde Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Lideri Hilmi Tokuş; kulüp lideri Hasan Çavuşoğlu, Efecan Karaca ve Emre Akbaba’ya çiçek takdim etti.