“Galatasaray tetikçilerin elinde esir kalmayacaktır”

bencede

New member
Galatasaray Kulübü Lider Adayı Eşref Hamamcıoğlu, kulübün olağanüstü seçimli genel heyetinin mahkeme sonucuyla durdurulduğu süreçte kulüp lideri Burak Elmas’ın şeffaf davranmadığını savundu.
Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen olağanüstü divan heyeti toplantısında açıklamada bulunan Hamamcıoğlu, bugün konuşma kürsüsüne farklı bir hedefle çıkmayı planladığını belirterek, “12 yaşında girdiğim Tevfik Fikret Salonu’nda bu kadar üzücü bir görünüm ile hiç karşılaşmadım. Boş sandıklar ve genel heyet iradesiyle seçilmiş idare konseyi üyelerinden kimse yok. Galatasaray bunu hak etmiyor. Genel konsey üyeleri olarak bunun altında kalmayacağız.” tabirlerini kullandı.
Son divan konseyi toplantısında kimi değerli mevzulara dikkati çektiğini anlatan Hamamcıoğlu, şunları kaydetti:
“Samimiyet eksikliğinden bahsetmiştim. Sayın Burak Elmas’ın şahsında ve ona omuz veren idare şurası nezdinde bunu hayli net yaşıyoruz. Samimi değiller. İtimat eksikliğinden bahsetmiştim. Boş sandıklar, boş idare heyeti masası… Burak Elmas konuşmalarında şeffaf değil, bir ilizyonist üzere davranıyor. Ne söylemiş olduği anlaşılmıyor, gerisinden ne çıkacağı belirli değil. Dün katılmış olduğumuz kıymetlendirme toplantısında, 21-28 Mayıs tarihlerini önerdik, kendisi prensipte ‘olur’ dedi. ‘Yönetim şurası üyeleriyle değerlendirip, haber vereceğim.’ dedi. Artık soruyorum, hangi idare şurası üyeleri önermiş olduğumuz 21-28 Mayıs tarihlerine ‘hayır’ dedi ki Sayın Burak Elmas bunu kabul edemedi. O arkadaşların buraya gelip bunun hesabını vermeleri lazım. Zira genel şurası kandırarak seçildiler. Bunun hesabını genel şura üyeleri olarak soracağız. Şu utanç verici görüntüyü unutmayalım, unutturmayalım.”
Galatasaray’da tarihi bir günün yaşandığını aktaran Hamamcıoğlu, “Bundan her insanın ders çıkarması lazım. Bir seçim sürecine girmiştik, bugün yapılacaktı. Harici müdahalelerle Galatasaray’ın genel şura iradesine ipotek konmuştur. Bunun diğer üslubu yoktur. Altta yatan sebepler nedir? Sanki bu seçim süreci uzatılarak, bir üçüncü aday ya da öteki lider adayları için mi hazırlık yapılıyor? Bu adayların önünü kesmek yanlışsız olmaz olağan olarak fakat bu adaylar şaibe altında kalacaklardır. Bunu şimdiden bilsinler. Galatasaray tetikçilerin elinde esir kalmayacaktır. Bundan herkes emin olsun.” değerlendirmesinde bulundu.
Burak Elmas ve idare heyetine davette bulunan Hamamcıoğlu, “Sayın Lider Burak Elmas ve kıymetli arkadaşları, bu kadar istifa davetine ve genel konseyin sizi istememesine karşın burada kalmaya niye bu kadar ısrar ediyorsunuz? Şayet dahilde ve hariçte bir taahhüdünüz var ise bunu bizimle paylaşın, biz genel heyet olarak bu taahhütleri yerine getirir, sizi darda bırakmayız. Lakin lütfen bunları bizimle şeffaf olarak paylaşın. Kime ne yemin ettiniz de yerine getiremiyorsunuz?” tabirleriyle kelamlarını tamamladı.