Futbol dünyasını yasa boğan trafik kazaları

bencede

New member
“17 Kasım Dünya Trafik Kazası Kurbanlarını Anma Günü”, futbol topluluğunda trafik kazası kararı hayatını yitiren isimleri akıllara getirdi.
Bu yılın başlarında Ankara-Niğde otoyolunda seyir halindeyken kullandığı arabanın devrilmesi kararı ömrünü kaybeden Konyasporlu ulusal oyuncu Ahmet Çalık, futbol dünyasını yasa boğdu.
Türkiye’de daha evvel de futbolcuların dahil olduğu buna benzeri biroldukca trafik kazası yaşandı. Galatasaray efsanesi Metin Oktay, Alanyasporlu Josef Sural, Eskişehirsporlu Kaan Öztürk, Denizlisporlu Doğan Seyfi Atlı, Samsunspor’dan Müjdat Gürsu, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve Nuri Asan, kazalarda ömrünü kaybederek büyük acılara niye oldu.
Bulgar Georgi Asparuhov, İtalyan Gaetano Scirea, Arjantinli Diego Barisone, Panamalı Rommel Fernandez, İspanyol Jose Antonio Reyes, Juan Gomez Gonzalez, İngiliz Laurie Cunningham, Peter Houseman, Kuzey Makedonyalı Petar Milosevski, Alman Lutz Eigendorf, Kolombiyalı Freddy Rincon, Marino Klinger, Brezilyalı Everaldo ve Heraldo Bezerra da çeşitli ülkelerde geçirdikleri trafik kazalarından sağ çıkamayarak futbol dünyasını üzdü.
Metin Oktay, takla atan araçtan kurtulamadı
Galatasaray’ın efsane futbolcusu Metin Oktay, 51 yaşında geçirdiği trafik kazasında hayatını yitirdi.
Metin Oktay, Eylül 1991’de Boğaziçi Köprüsü çıkışında geçirdiği trafik kazasından daha sonra kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.
Otomobili takla atan Oktay’ın çenesinin kırıldığı, sol kolunda kırıklar olduğu ve dalağının parçalanması kararı iç kanama geçirerek hayatını kaybettiği belirlendi.
Alanyasporlu Sural kazada hayatını yitirdi
Çek futbolcu Josef Sural, Nisan 2019’da Kayseri deplasmanından dönen Alanyasporlu oyuncuları taşıyan özel minibüsün devrildiği kazadan sağ kurtulamadı.
Kaza yapan minibüsteki 7 futbolcu içinde yer alan Sural, kaldırıldığı hastanede 28 yaşında hayata veda etti.
Samsunspor’un acısı
Samsunspor kafilesini, 20 Ocak 1989’da Malatyaspor ile oynayacağı lig karşılaşmasına giderken taşıyan otobüs, Havza ilçesinde kamyonla çarpıştı.
Kaza kararı futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic, teknik yönetici Nuri Asan ve otobüs sürücüsü Asım Özkan olmak üzere 5 kişi ömrünü kaybetti.
Futbolcular Emin Kar, Erol Dinler, Şanver Göymen, Orhan Kılınç, Kasım Çıkla, Fatih Uraz, Burhanettin Beadini, Yüksel Öğüten, Uğur Terzi ile menajer Yüksel Özan ise yaralandı. Trafik kazasından daha sonra Samsunspor Kulübü, kırmızı-beyaz forma renklerine, kaybettiği isimlerin anısına siyahı da ekledi.
Bir öteki Samsunsporlu futbolcu Müjdat Gürsu ise 1994’te bir arkadaşını havaalanından almak için çıktığı yolda trafik kazası geçirdi ve 22 yaşındayken hayata veda etti.
Doğan Seyfi Atlı kazadan sağ çıkamadı
Denizlispor’un genç futbolcusu Doğan Seyfi Atlı, Aralık 2001’de Aydın’dan Denizli tarafına seyir halindeyken yaptığı kaza daha sonrası hayata gözlerini yumdu.
Doğan Seyfi Atlı, kullandığı arabanın Nazilli yakınlarında bariyerlere çarpması kararı ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede 21 yaşında vefat etti.
Milosevski’nin bulunduğu araç, minibüse çarptı
Trabzonspor, Malatyaspor ve Akçaabat Sebatspor’da nazaranv yapan Kuzey Makedonyalı kaleci Petar Milosevski, ülkesinde trafik kazasına kurban gitti.
Mart 2014’te Milosevski’nin bulunduğu araç, karşı istikametten gelen bir minibüsle çarpıştı. 40 yaşındaki Milosevski, kazada hayatını kaybederken aracın şoförü Kuzey Makedonya Futbol Federasyonu Lideri İlço Gyorgyioski ise yaralı olarak kurtuldu.
Reyes ülkesinde geçirdiği kazada hayata veda etti
İspanyol futbolcu Jose Antonio Reyes, 35 yaşındayken ülkesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.
Sevilla, Atletico Madrid, Arsenal üzere gruplarda oynayan Reyes, Haziran 2019’da İspanya’nın güneyindeki Utrera ilçesinde geçirdiği kazadan sağ kurtulamadı.
Rincon’un aracı otobüsle çarpıştı
Real Madrid ve Kolombiya Ulusal Kadrosu’nun eski futbolcusu Freddy Rincon, ülkesinde trafik kazası geçirerek öldü.
Bu yıl nisan ayında Cali kentinde kullandığı aracın bir otobüsle çarpışması kararı ağır yaralanan 55 yaşındaki Rincon, kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.
 
Üst