Fuji, kötü güncellemeler konusunda uyarır ve X-H2S’de izlemeyi iyileştirir

Adanali

New member
Fujifilm, “Camera Remote” yazılımı kullanılarak bazı kameralar için aygıt yazılımının güncellenmesine karşı uyarıda bulunur. XT-5, XT-4, XT-3, X-S10, X-T30 ve X-T30 II kamera modellerinin kullanıcıları, başlangıçta güncellemeyi bu şekilde yüklemekten kaçınmalıdır. Bir hizmet mesajında Fujifilm, nadiren de olsa kameraların güncelleme tamamlandıktan sonra işlevsiz kalabileceğine ve çökebileceğine dikkat çekiyor.

Bu, yalnızca güncellemenin akıllı telefon veya tablet aracılığıyla “Camera Remote” yazılımı aracılığıyla içe aktarılması durumunda geçerlidir, mesaj devam eder. Bir SD kart üzerinden bellenim güncellemesi hatasız yapılır. 19 Ocak 2023’ten itibaren, artık hatayı içermeyen yeni sürümler kamera destek sayfalarında kullanıma sunulacaktır.

X-H2S için yeni özellikler


Bu arada Fujifilm, X-H2S kamera için donanım yazılımı sürüm 3.0 ile bir dizi özelliği güncelledi. Özellikle otofokus özellikleri bazı alanlarda hem konu takibinde hem de kullanıcı arayüzünde iyileştirildi. Diğer birçok üreticide olduğu gibi, Fuji de “yapay zeka” ile övünür, daha doğrusu: her zaman hareket eden bir nesneye odaklanma işleviyle makine öğrenimi. Bunu yapmak için, yapay zeka modelleri artık birçok nedenden dolayı gerçekleşen belirli kalıplar üzerinde eğitiliyor. Sadece uçaklar değil, dronlar ve böcekler de kameraları odakta tutabilir.


Genel olarak, şirketin bir YouTube videosunda gösterdiği gibi, Fuji otomatik odaklama algoritmalarını geliştirdi. İçinde, bir motokros yarışında ve bir basketbol maçında bile sporcuların kafalarını neredeyse her zaman tanıyabilirsiniz, bu da daha sonra keskin bir görüntüye dönüşür. Bu, özellikle özneniz görüntünün yalnızca küçük bir bölümünü oluşturuyorsa, şimdi daha iyi çalışmalıdır. Bu aynı zamanda, bir kişinin profilde durduğu veya başka bir nesne tarafından kısa bir süre için kapatıldığı güçlü arka plan aydınlatması için de geçerlidir.Keskinliği değerlendirmek için, video kameralar veya harici ekranlar için bilinen Canlı Görünüm görünümü için artık odak zirvesi işlevi de var. Görüntünün özellikle keskin kenarları olan alanı renkli olarak vurgulanır. Bu, özellikle hassas manuel bileme için kullanışlıdır. Ayrıca, güncelleme için Almanca PDF’de bir “odak ölçüm cihazı” da yenidir. Bu, görüntünün bir alanını seçmenize olanak tanır ve ardından kamera, odak noktasının o alanın önünde olup olmadığını gösterir.


Bu işlevlere ek olarak, örneğin FT-XH veri vericisi ve TG-BT1 tripod tutacağı gibi aksesuarlarla çalışırken çok sayıda küçük iyileştirme vardır. İkincisi artık Fuji motorlu lensler için bir yakınlaştırma uzaktan kumandası olarak da kullanılabilir. Güncellemeler, Fuji X-H2S indirme sayfalarında ücretsiz olarak mevcuttur.c't photography'dan daha fazlasıc't photography'dan daha fazlası
(korumak için)Haberin Sonu
 
Üst