Fatih Terim: “Projemin en kıymetli tarafı bu”

bencede

New member
Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim, GZT Giresunspor’u ağırlayacakları uğraş öncesinde beIN SPORTS mikrofonlarına konuştu.
Ekipteki eksiklere dikkat çeken Terim, “Fazla sayıda oyuncumuz yok lakin Galatasaray’da oynayan oyuncular umarım bunu hissettirmeyecek.” dedi.
Terim, müsabakaya birinci 11’de başlayan 20 yaşındaki Işık Kaan ile ilgili şöyleki konuştu:
“Işık Kaan, dönem başından beri bizimle çalışıyor. Çok da âlâ çalışıyor. Maçlardaki havayı soluyor ve her geçen gün uyguna gidiyor. İnandığımız vakitte gençlerimizi oyuna sürmek; bizim projemizin en kıymetli tarafı bu. Yanılgı yapacaktır, yapmalıdır da. Öğrenirken yanılgı yapmazsan olmuyor. Neredeyse 4-5 tane penaltı yaptırdı Ozan. bu biçimde, ‘Haftaya oynayacak tek oyuncu o, başkalarını bilmiyorum’ demiştim. Gençlerin ardında yanılgı yaptıklarında durmak kıymetli. Gerisinde hocası, ağabeyleri var. Başaracaktır, başarmasını da istiyorum.”
Arda Turan’ın takıma dönüşünü kıymetlendiren Terim, “Arda herkesten daha fazla üzgün. Farklı kaldığı her gün onun için bir ızdıraptı. Futbolu hayli seviyor. Puan kaybettiğimiz birtakım maçlarda olsaydı, onları kurtarabilirdik. Arda en az benim kadar Galatasaraylı” kelamlarını kullandı.