Farioli: “Kırılgan kelamına asla katılmıyorum”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Corendon Alanyaspor’un teknik yöneticisi Francesco Farioli, oyun sistemlerinde değişikliğe gitmeyeceklerini söylemiş oldu.
Farioli, turuncu-yeşilli takımın Cengiz Aydoğan Tesisleri’ndeki idmanından evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, 2022 FIFA Dünya Kupası niçiniyle Spor Toto Muhteşem Lig’e verilen ortanın alıştıkları şekilde olmadığını belirtti.
Sezon öncesi kampında yaptıklarına misal çalışmalar gerçekleştirdiklerini tabir eden Farioli, oyuncuların izinde dinlendiklerini kaydetti.
İznin akabinde çalışmalara bir daha başladıklarını aktaran Farioli, “Hazır olabilmek için adım adım tempoyu artırarak ilerliyoruz. Hem fizikî tıpkı vakitte mental olarak oyuncularımızı hazırlamaya çalışıyoruz. Oyuncuları hazırlamak için 5-6 gün yüklenmeye başladık. Onlar da hayli yeterli geri geldi. Meskenlerinde fazlaca düzgün çalışmışlar, dinlenmişler. Büsbütün sıfırlanmış olarak geldiler. Artık değerli hazırlık maçlarımız var.” diye konuştu.
Oyun sistemlerine güvendiğini lisana getiren Farioli, “İstatistiklere bakarsak ligde en epeyce talih bulan ikinci grubuz. Bu, değerli bir istatistik. Bilhassa top kazanma, topa sahip olma, konum bulma üzere bu usul istatistiklerde en önlerde yer alıyoruz.” sözlerini kullandı.
“Eleştiriler olabilir”
Farioli, ekibin kimi maçlarda kırılganlık gösterdiği tenkitlerine katılmadığını anlatarak, şunları söylemiş oldu:
“Çünkü istatistikler bize bunu söylemiyor. İstatistiklere baktığımız vakit bizim daha fazla puan kazanmış olmamız gerekiyordu. Gerçeğe baktığımızda biraz daha farklı gözüküyor ancak istatistikleri nasıl okuduğumuz epeyce değerli. Kırılgan kelamına asla katılmıyorum ve kabul etmiyorum. Bilhassa sert oynama, maçın yoğunluğu ve temposu manasında Başakşehir’in gerisinden ikinci sırada geliyoruz. O yüzden laflarımızı biraz daha dikkatli seçmemiz gerekiyor. Geri adım atmayacağız. Tenkitler olabilir. Biz bir şeye inanıyoruz, oyuncular inanıyor. Devam edeceğiz. Tenkitler olabilir lakin bildiğimiz yoldan şaşmayacağız.”
Duygusal manada desteklediği İtalya ve Türkiye’nin Dünya Kupası’nda olmamasının kederini yaşadığını vurgulayan Farioli, “Belki de bu iki ülkenin birtakım şeyleri gözden geçirmesi için bir fırsattır. Oyun olarak, sistem olarak bir şeyleri gözden geçirmeleri gerekiyor.” sözlerini kullandı.
Alanyasporlu futbolcu Famara Diedhiou’nun Dünya Kupası’nda Senegal formasıyla gol atmasının kendilerini keyifli ettiğinin altını çizen Farioli, “Dünya Kupası’nda özel olarak takip ettiğim bir ekip yok. Daha hayli bir hoca olarak, tahlil ederek izlemeye çalışıyorum. Kesin olarak bir favori söylemek gerekirse, İspanya diyebilirim. Zira oyuna yaklaşımlarını epey beğeniyorum.” halinde konuştu.