Erba katliamı Brescia'daki davanın ilk inceleme duruşması

ahmetbeyler

New member
01 Mart 2024 07:50

Olindo Romano (karısı gibi ömür boyu hapis cezasına çarptırılan) bir mektubunda “Son yıllarda Rosa ve ben daha önce yaptığımız gibi birlikte olma olasılığını kaçırdık, biz sadece bunu istiyoruz” diye yazıyor

Tgcom24
Olindo: “Sadece eşimin yanında olmak istiyorum”

Olindo, “Son yıllarda Rosa ve ben daha önce olduğu gibi birlikte olma olasılığını kaçırdık, sadece bunu istiyoruz”, diye yazıyor Olindo bir kez daha. Adam, Erba katliamında annesini, kız kardeşini ve yeğenini kaybeden Giuseppe Castagna'nın son açıklamalarına da yorum yaptı. “Mektupta okuduğumuz gibi Castagna kardeşlerin gerçeklerin gerçekte nasıl gerçekleştiğini anlamakla ilgilenmeleri gerektiğini düşünüyorum ve onların sayısız şüpheyle uğraşmamak için neden kafalarını kuma gizlediklerini anlamıyorum. Suçlunun kim olduğunu biliyorum ve delil olmadan kimseyi suçlayamam, bunun ne anlama geldiğini biliyorum ve kimsenin başına gelmesini istemem.”

İtiraf, dönüş ve kınama

Erba katliamında ağır yaralanmasına rağmen yalnızca Valeria Cherubini'nin eşi Mario Frigerio kurtarılmıştı. Birkaç yıl sonra öldü ve Olindo Romano'yu kendisine saldıran kişi olarak tanıyan duruşmanın önemli tanıklarından biriydi. Olindo Romano ve Rosa Bazzi katliamı itiraf ettiler ve daha sonra sözlerini geri aldılar, ancak kesin olarak ömür boyu hapis cezasına çarptırıldılar.

Brescia'daki ilk duruşma

Brescia Temyiz Mahkemesi, savcı yardımcısı Cuno Tarfusser'in şahsında müdahil tarafları ve aynı zamanda Milan başsavcısını örnek gösterdi. Hakimler, taraflar arasındaki tartışmanın sonunda, talepleri reddedip reddetmeyeceklerini veya Olindo Romano adına avukatlar Fabio Schembri ve Nico D'Ascolo ile Rosa adına Luisa Bordeaux ve Patrizia Morello'nun önerdiği yeni delilleri kabul edip etmeyeceğini değerlendirecek. Bazzi, sürecin incelenmesini emreder.

İlgili