Enis Destan: “Trabzon’da şampiyonluk yaşamak istiyorum”

bencede

New member
Polonya grubu Warta Poznan’da kiralık olarak forma giyen Trabzonspor’un oyuncusu Enis Destan, dönem sonunda döneceği bordo-mavili grupla bir daha şampiyonluk yaşamak istediğini bildirdi.
Enis Destan, yaptığı açıklamada, Polonya’da adaptasyon sürecinin akabinde ülkeye alıştığını söylemiş oldu.
İlk devrenin bitimine kadar yavaş yavaş mühlet almaya da başladığını aktaran 20 yaşındaki oyuncu, “İkinci devrede büsbütün oynayacağım bir dönem olmasını istiyorum. Onun için de epey çalışıyorum.” dedi.
Enis Destan, Avrupa ile Türkiye’deki futbol içinde kimi farklılıklar olduğunu belirterek, “Onlara adapte olmaya çalışıyorum, olduğumu da düşünüyorum. Türk futbolu ile Avrupa içinde epeyce fazla fark yok lakin biraz daha mantalite olarak farklı.” diye konuştu.
Kariyer hedefi
Trabzonspor’daki birinci döneminde yaşadığı şampiyonluğun fazlaca özel olduğunu, Polonya’da forma talihi bulup performansını artırmayı hedeflediğini kaydeden genç oyuncu, şu biçimde konuştu:
“Sezon sonunda Trabzonspor’a döneceğim. Bu niçinle oynayarak gitmek, oraya hazır dönmek istiyorum. Orada da müddet bulup goller atıp tekrar şampiyonluk yaşamak istiyorum. Avrupa’da oynamak istiyorum. Favori kadrom Bayern Münih. Bayern Münih’te oynamayı hedefliyorum. Lewandowski de idolüm aslına bakarsanız.”
Stoperden forvete
Alt yaş kümelerinde stoper olarak nazaranv aldığını kaydeden Enis Destan, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:
“Oynadığım vakit içinderda bile (Altınordu) liderimiz Seyit Mehmet Özkan’a forvet oynamak istediğimi lisana getiriyordum. Onun haricinde da son 17 yaş altı vakit içinderında mesleğime büsbütün forvet olarak devam ettim. Çok da başarılı bir dönem geçmişti, Türkiye şampiyonluğumuz vardı. Ekibin gol kralıydım. daha sonrasında da aslına bakarsan forvet olarak devam ettim.”
Enis Destan, 17 Yaş Altı Ligi’nde 2019’daki Adana Demirspor-Altınordu maçında haksız olduğunu düşündüğü penaltıyı dışarı attığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Ben saha içerisinde biraz daha hislerimle hareket eden bir futbolcuyum. Bunun dezavantajları oluyor olağan vakit zaman. Ancak kendime yapılmasını istemediğim şeyi rakibe yapmayı hayli fazla sevmem. O yüzden tekrar olsa birebir şeyi yaparım.”