Emziren kadın, Milano'daki uzmanlar komisyonu tarafından reddedilen nifak heykeli

ahmetbeyler

New member
06 Nisan 2024 08:47

Vera Omodeo'nun eserinin halka açık bir yere konulması gerekiyordu ancak uzmanlar komisyonu eserin dini bir kuruma bağışlanmasını talep ediyor. Nedeni? “Herkes tarafından paylaşılamayan değerler”

Tgcom24
İki partili tartışma

Komisyon bunun yerine ailenin bunu “özel bir kuruma, örneğin hastane veya dini kuruma bağışlamasını” önerdi. Annelik temasına daha çok vurgu yapıldıburada son derece dinsel nüanslarla ifade edilmiştir”.

Merkez sağın yanı sıra belediye meclisinde çoğunluğu temsil eden Demokrat Parti'den de iki partili tartışmaları tetikleyen sözler. Karara şaşıran Belediye Başkanı Giuseppe Sala, “Komisyonun konuyu yeniden incelemesini, en azından benim fikrimi dinlemesini çünkü bunun herhangi bir hassasiyeti ihlal ettiğini düşünmüyorum. evrensel duyarlılığa cevap vermediğini söylüyoruz”. Ve Kültür Konseyi Üyesi de onunla aynı fikirde Tommaso Sacchi Buna göre heykel “kimseyi rahatsız etmiyor ve ona bir yer vermeyi değerlendireceğiz”. Derneğin işbirliğiyle eseri bağışlayarak annesine ve tüm kadınlara saygı duruşunda bulunmak isteyen sanatçının kızı Serena Omodeo, belediye komisyonunun motivasyonlarının “gerçeküstü motivasyonlar” olduğunu açıkladı Kadın toponimi.

Sanatçının kızı konuşuyor

“Onu kilitlemekle ilgilenmiyoruz, şehirde kadınlara adanmış sadece iki heykel var ve bu da bir kadın sanatçı tarafından yapıldı. Üstelik kısmen çıplak bir kadın bana hiç dini bir konu gibi gelmiyor. Belediye başkanına ve meclis üyesine teşekkür ederim, eğer iş için yer bulabilirlerse”. Ancak siyaset, sağdan ve soldan saldırıyor. Silvia SardoneBirlik milletvekili, “Çocuğunu göğsüne yakın tutan bir annenin, bir parça beyni bile olan hiç kimseyi rahatsız edemeyeceğini” açıklıyor. Demokrat Parti, meclis üyeleri Alice Arienta ve Luca Costamagna ile birlikte “sevgi ve özgürlük seçimi olarak anneliğin korunması ve değer verilmesi gereken bir değer olduğunun altını çiziyor. Kadınlara yardım edilmesi, annelik figürünün silinmesiyle olmuyor”.

İlgili