Elmas: “Fatih Terim de çıksın konuşsun”

bencede

New member
Galatasaray’da seçimlerin 11 Haziran’da yapılacağını ilan eden Burak Elmas, konuşmasında Fatih Terim’e de yer verdi.
Sarı-kırmızılı kulüpte bugün yapılması gereken olağanüstü seçimli genel konseyin mahkeme tarafınca iptal edilmesinin akabinde üyelerin sert tenkitlerine maruz kalan lider Elmas, Nef Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
“şahsi hınçlarınız, iktidar hırslarınız olabilir. Yaptığınız konuşmaların bedelinin Galatasaray’a gelecekte olacağını düşünerek hareket etmelisiniz. Maalesef geçmişte bu kulübün iradesini gerçekleştirmeyerek mahkemeden aldığı kararla orada oturmayı tercih etmiş, konuşma yaptıkları yerde divan üyelerinin linç edildiği vakit bir defa olsun engellemeyen arkadaşlarımız hiç bir şey olmamış üzere konuşmalar yaptılar. Bir de üstüne palavra söylemiş olduler. Altı yönetici arkadaşımın hazır bulunduğu 27 Mart’ta yapılan bütçe oylamasında hiç bir yöneticimizin orada olmadığını sav ettiler. Bu palavra söylenirken kimse bir şey demedi. Tüm nazaranvim müddetinde Galatasaray’ın ayrışmaması, her söyleyeceğim yorum ve yanıtta ziyan görmemesi ismine büyük bir tevazu, samimiyet ve nezaketle davranmaya ihtimam gösterdim. Bunu zafiyet, bize yapılacak hakaretlerin yahut hakkımızda söylenecek palavraların karşılıksız kalacağı formunda algılayan beşerler olmuş. Kendi lideri konuşurken ayağa kalkmayan, kendi lideri Galatasaray üyeleri tarafınca eleştirilirken masada oturmayı tercih edip alkışlayan, Galatasaray iradesini geçmişte tanımamış kimse, Galatasaray başkanlık makamından bahsederek buraya aday olan lakin bu makamı tanımadığını söyleyen hiç kimse bana Galatasaraylılık öğretmeye kalkmasın. her insanın artık konuşması lazım. Eski liderlerimiz da çıkıp konuşsun. Bir çağrım da Galatasaray siyasetinde kendi iradesi olmasa da kullanılmaya çalışılan Sayın Fatih Terim’edir. O da çıksın konuşsun. Herkes açık açık bildiklerini anlatsın, Galatasaray da rahatlasın. Artık makûs niyetli şahıslar ortalığı boş bularak Galatasaray üzerinde oyun oynamasın.”
Başardığımız tek şey Galatasaray ortasındaki zıtlığı birleştirmek oldu”
Burak Elmas, Galatasaray ortasındaki zıt görüşlerin kendileri karşısında birleştiğini söylemiş oldu.
Galatasaray’ın bir fikir çabası vermesi gerektiğini lisana getiren sarı-kırmızılı kulübün lideri, “Birleştirmek ismine kimseyi ayırt etmeden birlikte çalışarak bu beraberliği başaracağımızı içtenlikle ümit etmiştim. Başardığımız tek şey Galatasaray ortasındaki aykırılığı birleştirmek oldu. Birbiriyle tıpkı masada yemek yemeyen, konuşmayan üyelerimiz bir ortaya geldi. O da beraberliği sağlamak isteyen bize karşı bir ortaya geldiler. Galatasaray’da yapılması gerekenler konusunda bir ortaya gelmelerini isterdim. Artık birleşmenin bu davranış biçimi ve alışkanlıklarla kolay kolay olmayacağını düşünüyorum. Galatasaray bundan daha sonra bir fikir uğraşı verecek. her insanın bahsetmiş olduğu birleşme iradesi biroldukca kesimde yok. Olan tek şey var o da iktidar olma iradesi. her insanın iktidar iradesinin olduğu bir ortamda birleşmenin epey sıkıntı olacağını düşünüyorum. Bundan daha sonra bir fikir uğraşı olacak. Hangi fikir daha güçlü takviye alırsa o fikir devam edecek. Önümüzde epey büyük tehlikeler var fakat bunu ne kadar söylesek algılanmadı.” biçiminde görüş belirtti.