“Ege’de hayatını kaybedenlere rahmet diliyoruz”

ahmetbeyler

New member
Papa Francis açılışı yaptıMelek hastanede kaldığı zor günlerde yakınlıklarından dolayı müminlere teşekkür etti. Papa, “Sevgi, ilgi ve dostluk gösterip dua desteğini esirgemeyenlere şükranlarımı sunuyorum” dedi. Atölyesinin penceresinin altında toplanan kalabalığa seslenerek, “Yakınlığınız bana çok yardımcı oldu ve beni rahatlattı” dedi. Vatikan Apostolik Sarayıgeleneksel Pazar öğlen etkinliğinin gerçekleştiği yer. “Çok teşekkür ederim” dedi.

Papaz devam etti: “Tanrı uzakta değil, sizi seviyor. Düştüğünüzde bile Rab yanınızdadır, zayıf olduğunuzda onun varlığını daha güçlü hissedersiniz.” Sonra ekledi: “‘Sözcülerin’ bu kadar çok konuşmaları ve hiçbir şey yapmamaları beni şaşırttı, çok şaşırttı. Bu nedenle, tekrarladı: “Tanrı uzak değildir ve bu nedenle biz dünyada yalnız değilizve zorluklarda bile inancımızı kaybetmeyiz”.

Papa Francis’in müminlere daveti, “kendini bir çocuk, babasının elini tutarak yürüyen: ona her şey farklı görünüyor. Geniş ve gizemli dünya tanıdık ve güvenli hale gelir çünkü çocuk korunduğunu bilir. Korkmaz ve kendini açmayı öğrenir: başka insanlarla tanışır, yeni arkadaşlar bulur, bilmediği şeyleri neşeyle öğrenir ve sonra eve gider ve gördüklerini herkese anlatırken, içinde büyüme ve bir şeyler yapma arzusu büyür. o. babasının yaptığını gördüğü şeyler İsa bu yüzden buradan başlıyor, bu yüzden Allah’a yakınlık ilk duyurudur: Allah’a yakın olmak korkuyu yeneriz, kendimizi sevgiye açarız, iyilik içinde büyürüz ve duyurmanın gerekliliğini ve sevincini hissederiz”. Ve yine: “Eğer iyi havariler olmak istiyorsak, çocuklar gibi olmalıyız: ‘Tanrı’nın dizine’ oturun ve oradan bakın. Tanrı’nın Baba olduğuna, yalnızca O’nun kalplerimizi dönüştürdüğüne ve bize bizim sahip olamayacağımız o neşeyi ve huzuru verdiğine tanıklık etmek için güven ve sevgiyle dünyada.”

Papa Francis daha sonra hatırlattı Ugandalı öğrenciler Son günlerde Ege Denizi’nde yaşanan trajedide hayatını kaybeden göçmenler ve göçmenler. Papa, 20 Haziran Salı gününün Birleşmiş Milletler tarafından teşvik edilen Dünya Mülteciler Günü olduğunu hatırlattı. Hayatını kaybedenler için dualarımı tazeliyor, benzer trajedilerin yaşanmaması için elimizden gelenin her zaman yapılmasını niyaz ediyorum” dedi.