Dursun Özbek’ten Torrent ve transfer açıklamaları!

bencede

New member
Galatasaray Kulübünde dün yapılan seçimde başkanlığa seçilen Dursun Özbek, futbolda 3-4 nokta transfer yapacaklarını ve ekibi bozmayı düşünmediklerini söylemiş oldu.
Galatasaraylılar Derneği tarafınca Galatasaray Lisesi’nde düzenlenen pilav gününe katılan Dursun Özbek, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
Seçimlerin Galatasaray’da hayli keyifli periyotlar olduğunu aktaran Özbek, “Seçimler Galatasaray’da bir şölen, bayram niteliğinde geçiyor. Dün de o denli oldu. Yaklaşık 5 bin Galatasaraylı buradaydı. Birbiriyle görüşüp, sohbet edip kaynaşanlar vardı. Bizde seçimin en büyük özelliği bu. Bugün de pilav günümüz. İki tane bayram gününü bir ortada yaşıyoruz.” diye konuştu.

“Galatasaray’a hizmet için geldik”
Seçilmesinin akabinde sabah uyandığında ne hissettiğinin sorulması üzerine Özbek, “Galatasaray’a hizmet için geldik. Memnunluk hissettik. Genel konseyin bizi bu misyona layık görmesi de hayli değerliydi. Bundan daha sonra Galatasaray’a olan borcumuzu ödeyeceğiz. Hizmet yaparak Galatasaray’a en büyük faydayı sağlamak için sabırsızlanıyorum. Salı günü mazbata merasimimiz var. daha sonrasında işbaşı yapacağız. Galatasaraylıları memnun etmek, camiayı layık olduğu yerlere taşımak için elimizden geleni yapacağız.” sözlerini kullandı.
Dursun Özbek, transferle ilgili sorular üzerine, çalışmalara seçimdilk evvel başladıklarını belirterek, “Seçime hazırlanırken kimi çalışmaları yürütüyorduk. Salı günü vazifesi devraldığımız vakit yeni başlayacak değiliz. Evvelce hem finansal tıpkı vakitte futbol ile amatör branşlarda transferlerle ilgili gerekli çalışmaları yaptık. Biraz süratli hareket etmek zorundayız. nazaranvi devraldıktan daha sonra gerekeni yapacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

“3-4 nokta transferi düşünüyoruz”
Sarı-kırmızılı kadrosu bozmayacaklarını aktaran Özbek, “3 yahut 4 tane nokta transferimiz var. Kadrosu bozmayı düşünmüyoruz. Transfer gelişmelerine bağlı olarak birtakım kararlar değişebilir fakat şu andaki görüşümüz bu.” formunda görüş belirtti.
Teknik yönetici sonucuyla ilgili ısrarlı sorular üzerine sarı-kırmızılı kulübün yeni lideri, “Salı günü evvel Sportif AŞ’nin idare şurasını oluşturmamız lazım. Bunu oluşturduktan daha sonra açıklama gelecektir.” dedi.

İspanyol teknik yönetici Domenec Torrent ile görüşüp görüşmeyeceğinin sorulması üzerine Özbek, “gorevi devraldıktan daha sonra olağan olarak ki Torrent ile görüşeceğiz. Kendisi bizim antrenörümüz.” diye konuştu.
 
Üst