“Dinozorları araştırmanın amacı nedir?”

ahmetbeyler

New member
06 Mayıs 2024 18:22

Milli Eğitim Bakanı şöyle açıklıyor: “Geçmişimizin en önemli tecrübelerini, Batı'nın büyük değerlerini bilmiyorsak hiçbir işe yaramaz”

Tgcom24

Cep telefonuyla ders vermeye hayır, kitaplara geri dönün

Giuseppe Valditara'ya göre “basitlik adına değil, kalitenin niceliğe üstün gelmesi adına biraz basitleştirmemiz” gerekiyor. Milli Eğitim ve Liyakat Bakanı, “Cep telefonuyla yapılan eğitimin çocuk üzerinde, konsantrasyonunda, yaratıcılığında çok olumsuz etkileri olduğunu anlayamıyorum ve bununla ilgili birçok çalışma var” diye ekledi.

Cep telefonu hasara neden oluyor

“Web, sonunda kaybolduğumuz büyük bir okyanus, kesinlikle kitabın, yazmanın önemine dönüyoruz, sonra tablet var, önemli – diye devam etti – Tablet tüm ilkokullarda , ama cep telefonu değil. Cep telefonu küçük çocukta psikolojik düzeyde bile hasar yaratıyor, aynı zamanda psikolojik bağımlılık da yaratıyor.”

Kültür ve iş

Valditara, “Okul bağımsız vatandaşlar olmak için kültürel eğitim sağlamalı, ancak aynı zamanda işe yerleştirme olasılığını da sağlamalıdır, aksi takdirde kişinin dağılması riski vardır”, diye vurguladı. “Bu nedenle,” diye sözlerini tamamladı, çalışma konusunda ve iş ve iş dünyası ile bağlantı kurmanın önemi üzerinde ısrar ediyorum ve mesleki enstitülerden dört yıl içinde mezun olanların doğrudan kayıt olmalarına olanak tanıyan 4+2'yi çok istediğim için ısrar ediyorum. Ona”.

İlgili