Çift fotoğrafçılığı sanatı | merhaba çevrimiçi

Adanali

New member
Düğün fotoğrafçısı Björn Lexius, çiftlerin hikayelerini doğal bir şekilde yakalıyor. 16:9 en boy oranını ve sinematik görünümü kullanmayı seviyor.

Yaratıcı sahne kompozisyonu Bu çekimde dinamik bir sahne yaratmak için odanın unsurlarını kullanıyorum. Eski moda bir kanepe ve iyi yerleştirilmiş bir ayna derinlik ve ilgi yaratır.

(Resim: Björn Lexius)

7 Mart 2024,

07:00

Saat

Okuma süresi: 24 dk.

Duyuru

1. Çift fotoğrafçılığı sanatı

• Sıradanlığın dışına çıkın

2. Çiftin bireyselliğini ortaya çıkarın

3. Çifti şahsen tanıyın

4. Işığın anlamı

5. Çift filme ekipmanı

6. Zorlu konumlarda ustalaşın

7. Sinematik görüntüleme: geniş ekran formatı ve post prodüksiyon

8. Çift fotoğrafçıları için ipuçları
C't Fotoğrafları 2/2024'teki makaleyi okuyun

2012'den bu yana düğün fotoğrafçılığına olan tutkumu, çiftlerin benzersiz hikayelerini yakalamaya odaklanarak yaşadım. Fotoğrafçılığa giden yolum alışılmışın dışındaydı: Çeşitli işlerden sonra grafik tasarımda çalıştım, neredeyse tükenmişlik dönemi yaşadım ve kamera arkası mesleğimi keşfettim. Bu kişisel dönüşüm, özgünlüğün ve samimi anların önemi konusunda gözlerimi açtı.

Fotoğrafik görüntülerim, ham enerji ve yalın duygusallıkla dolu bir dünya olan punk ve hardcore sahnesindeki geçmişime derinden kök salmıştır. Bu etkiler, benim için görsel hikaye anlatımının özünü temsil eden sinemaya olan yoğun aşkımla birleşiyor. Filmlerin görüntüler aracılığıyla hikâye anlatması, duyguları uyandırması ve derin izler bırakması bana sürekli ilham veriyor. Her fotoğrafın derinlik, duygu ve anlam dolu ilgi çekici bir film görüntüsü gibi görünmesini sağlamaya çalışıyorum.

Sıradanlığın dışına çıkın

Düğün fotoğrafçılığı dünyasında sıklıkla sabit gelenekler ve beklentilerle karşılaşırız. Bu normlara uymak yerine bilinçli olarak farklı bir yol seçiyorum ve alışılagelmiş izleme alışkanlıklarından kopuyorum. Bu şekilde anlık fotoğraflardan daha fazlasını yaratıyorum; her çiftin bireyselliğini ve derin bağını ifade eden görsel anlatılardır.

Maalesef bu bağlantı artık geçerli değil.

Hediye edilen öğelere verilen bağlantılar, 7 günden daha eski olması veya çok sık erişilmesi durumunda geçersiz olacaktır.

Bu makaleyi okumak için deneme aboneliğine kaydolun ve tüm Haberler+ içeriğini bir ay boyunca ücretsiz okuyun.

Haberin Sonu

bu fotoğrafçılık değil

Haber Bülteni

Fotoğraf raporları, promosyonlar ve etkinlikler: c't Fotografie haber bültenine abone olun.

E-posta adresi

Veri koruma beyanımızda gönderim prosedürü ve iptal seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

Duyuru

Daima bilgi sahibi olun: Bir konuyu takip etmek için üzerindeki artı sembolüne tıklayın. Konularınızdaki tüm yeni içeriği size gösteriyoruz.
Daha fazla bilgi edin.

• fotoğrafçılık

yük…

Konu takip edildi
    Konuyu takip et
    Takibi bırak