Çebi’den flaş açıklamalar! Sörloth, Rıdvan’a teklifler, TFF başkanlığı…

bencede

New member
Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, siyah-beyazlılarda düzenlenecek seçimli kongre öncesinde gündeme dair flaş açıklamalarda bulundu.
Milliyet’e konuşan Çebi, Valerien Ismael hakkında “Bana itimat veriyor. Çabalı, çalışkan, istekli, gayeleri olan, muvaffakiyete kendini odaklamış birisi. Sporda bunlar fazlaca değerli. Sabırlı olacak ve fazlaca çalışacak. Sabırlı olalım. Kendimi düşünsem 4 katı fiyata diğer bir hoca getirirdim ve kimse bir şey diyemezdi. Ismael’de kumar oynamadım, Beşiktaş’ın menfaati için bu durumu göğüsledim. Gençlere paha veren, hırslı, çalışkan bir isim. 8 şampiyonluğu olan hocayı değil de 8 şampiyonluğu kazanma ihtimali olan hocayı bulursan başarılı olursun. Sen çalışmayıp para kazanan, çalışmadan okulunu geçen birini gördün mü? Hoca sabahtan akşama kadar maç izliyor.” dedi.
Çebi, Sergen Yalçın’ın ayrılığıyla ilgili ise “Sergen’in kalmasını istedim. Ben hayli baskı yaptım kendisine. İki seferden daha sonra üçüncü sefer kal desek onu yıpratacaktık. Üst üste gelen puan kayıplarından hoca da huzursuz oldu. Yeterli bir Beşiktaşlı zira. Ayrılık Sergen hocanın Beşiktaş’a verdiği kıymetten kaynaklandı.” değerlendirmesinde bulundu.
Gelecek dönem yapılanmasından bahseden Çebi, “Hoca kalsın derse kalır. Valerien Ismael şu an bize hiç bir futbolcu için görüş bildirmedi. Son hafta Konya maçının akabinde rapor vereceğini söz etti. Ljajic, Nsakala, Lens ve Douglas kesin gidiyor. Başka oyunculardan kim gidecek kim kalacak bu biçimde aşikâr olacak.” halinde konuştu.
TFF başkanlığı karşılığı
Türkiye Futbol Federasyonu’nun başına geçmesi için ismi geçen Çebi, “Hiç aday olmayı düşünmedim. Bana bu mevzuda teklifler geldi. Bu vatan bakılırsavi kadar kıymetliyse tartışamazsınız. Kimseye askere gitmek istiyor musun denmez. Alışılmış ki bu biçimde bir şey olursa, hayır diyemeyiz. Lakin bu biçimde bir sorumluluğum yok ise sıhhatim el verdiği sürece Beşiktaş’a hizmet etmeyi tercih ederim.” dedi.
Rıdvan’ın bonservisi
Rıdvan Yılmaz için E. Frankfurt ve Torino’dan teklifler olduğunu doğrulayan Çebi, “Rıdvan için resmi teklif geldi lakin satmayı düşünmüyoruz. Bu yüzden bir bonservis belirlemedik. Ancak 10 milyon euroyu bulması lazım teklifin. Bu dönem 10 milyon euro’yu getiren olursa Rıdvan’ı Avrupa’ya gönderirim.” kelamlarını kullandı.
Sörloth açıklaması
Sportif Yönetici Ceyhun Çıkarı’nın da gündemde olduğunu doğruladığı Sörloth hakkındaki soruya yanıt veren Çebi, şu biçimde dedi:
“Sörloth’u ne alacağımı söylemiş oldum, ne almayacağımı. Transfer işi batındır. Sörloth’un bonservisi bize uyarsa alışılmış ki isterim. Hesap, kitap yapacağız. Beşiktaş’ın kaidelerine ne uygunsa onu yapacağız.”
Çebi, amatör branşlarla ilgili ise “Son çıkan yasa ve Bankalar Birliği ile yapılan muahede gereği bizim amatör branşlara para verme bahtımız kalmadı. Her branş için kendi kaynağını yaratmamız lazım. Geçen sene büyük kısmını bu biçimde karşıladık. Sponsor bulamazsak alışılmış ki hiç istemem amatör branşlar kapanabilir” dedi.

KAYNAK: milliyet.com.tr