“Çaykur Rizespor ile devam edeceğim”

bencede

New member
Spor Toto Üstün Lig’in 33. haftasında 15 Nisan Cuma günü Yukatel Kayserispor’a konuk olacak Çaykur Rizespor’un teknik yöneticisi Bülent Korkmaz, kazanıp ligde kalma çabasını sürdürmek istediklerini söylemiş oldu.
Korkmaz, yeşil-mavili takımın idmanından evvel Mehmet Cengiz Tesisleri’nde basın mensuplarına, ligde son hafta kazandıkları İttifak Holding Konyaspor maçında oynadıkları futbolu ve ortaya koydukları çabayı devam ettirmeleri gerektiğini belirtti.
Yukatel Kayserispor’un düzgün oyunculardan heyeti bir grup olduğunun altını çizen Korkmaz, “Son haftalarda yaşadıkları yenilgilerin akabinde son hafta aldıkları galibiyetle bir daha kendilerine itimadı geldi. Güç bir maç olacak ve kazanmamız gerekiyor. İnşallah kazanıp yolumuza devam ederiz.” diye konuştu.
Korkmaz, son haftalarda atak manasında düzgün işler yapmaya başladıklarını tabir ederek, “bakılırsave geldiğimde birinci toplantıyı atak sınırı ile yaptık. Kimsenin doksan dakika oynaması kural değil. Kaç dakika olursa olsun, elinden geleni yapmalı. Cisse ve Joel Pohjanpalo, değişikliklerinde âlâ işler yapıyor. Umar yeni yeni kendine geliyor. Sakatlıktan çıktığı için güç. Üst düzeye ulaşınca atak çizgisi fazlaca daha âlâ olacak.” değerlendirmesinde bulundu.
Korkmaz, ekipten ayrılmayı düşünmüyor
Ligde işlerin berbat gitmesi ve ekibin küme düşmesi halinde kontratında fesih hususu bulunmadığına değinen Korkmaz, kelamlarını şu biçimde tamamladı:
“Ben liderle anlaşırken muhakkak koşullar ne olursa olsun Rizespor ile devam edeceğimi söylemiş oldum. Bunun altını çizmek istiyorum. Bu kulüpte çalışmak epeyce hoş. Bu kulüpte hakikaten çalışılması gerektiğini düşünen bir teknik yöneticim. Çok hoş bir ortam var. Tesisler epey hoş. İşçi elinden gelenin en uygununu yapıyor. Şu ortamda bile fazlaca mutluyum, memnunum. Liderimiz ekibin ligde kalması için elinden geleni yapıyor. Ben burada memnunum.”