Burak Elmas’a sert tenkitler: “Sahada, masada, parada sıfırız”

bencede

New member
Galatasaray Kulübünde son seçimde başkanlığa aday olan Metin Öztürk, kulübün makûs yönetildiğini savunarak, “Şu an üzülerek söylüyorum; alanda, masada, parada sıfırız.” dedi.
Sarı-kırmızılı kulübün şubat ayı olağan divan şurası toplantısı, Galatasaray Lisesi’ndeki İnan Kıraç Salonu’nda gerçekleştiriliyor. İştirakçilerin HES kodu sorgulamasıyla alındığı toplantı basına kapalı yapılırken, GS TV üzerinden canlı yayımlanıyor.
görüşmede kelam alan Metin Öztürk, kulübün ortasında bulunduğu durumdan dolayı hüzünlü olduğunu lisana getirerek, “İnanılmaz başarılara imza atan Faruk Süren liderimiz da burada. Faruk Süren liderimin yıllar evvel, ‘Galatasaray sıralamada üçüncüyse sonuncudur.’ formunda net bir demeci var. Bu günkü durumu anlatmak bile istemiyorum.” diye konuştu.
Öztürk, kulüpte 5 adayın girdiği seçimi Burak Elmas ve idaresinin kazandığını hatırlatarak, “Geldiğimiz noktada 3 yıllığına gelen hoca 7. ayda kovuldu. Maliyetleri azaltmak için gençleştirme operasyonu yapıldı, 25 milyon avro harcandı, kulübün mali yükü arttı, daha sonra kümede kalabilmek için tornistan yapıldı. Şu an üzülerek söylüyorum; alanda, masada, parada sıfırız. 140 milyon avrodan bahsediliyordu, ne oldu bilmiyorum. Herbiçimde önümüzdeki ay açıklanacak, Florya’dan gelecek parayla 4 milyon lira olan borcumuzun tamamının silineceği söyleniyor. Ümidim odur. Daha kızım üye olamadı. İnşallah kayyuma gitmeden üye olmayı becerir.” tabirlerini kullandı.
“Sevgili Lider kendini yenilemeye muhtaçlığın var”
Divan konseyi üyelerinden Hayrettin Kozak, kulüp lideri Burak Elmas’a, inanç tazelemesi için olağanüstü seçimli genel konsey sonucu alma davetinde bulundu.
Mevcut idareden birtakım isimlerin istifa ettiğini hatırlatan Kozak, şunları kaydetti:
“Sevgili Lider sıkıntıdasın, kendini yenilemeye gereksinimin var. Kimse sana ‘git’ demiyor. Bir karar al. Bugünkü idareden arkadaşları al, destekler yap. Kurtuluşun yolu öncedena buradan başlar. Bunu yap ki biz oturup bir daha lider da aramayalım. Bugünkü Galatasaray’ımızın bu biçimde bir evreden geçmesi zaruridir. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Seni sevmeyenler ‘bunu yapma’ der. Çok acil bir karar alacaksın ve çabucak seçime gideceksin ki ne senin ne de Galatasaray’ın kaybedecek vakti var. Bütün kalbimle bunu senden rica ederim.”