“Bu hafta seyircinin dayanağına fazlaca gereksinimimiz var”

bencede

New member
Yukatel Kayserispor Teknik Yöneticisi Çağdaş Atan, alanlarında Trabzonspor’a karşı sıkıntı bir çabaya çıkacaklarını lakin yeterli hazırlanıp taraftarı önündeki galibiyet serisine devam etmek istediklerini söylemiş oldu.
Atan, kulüp tesislerindeki idmandan evvel basın mensuplarına yaptığı açıklamada, geçen hafta Mustafa Pektemek’in bu hafta ise Emrah Başsan’ın sakatlıktan dönerek çalışmalara başladığını belirtti.
Takımdaki tek eksiğin Ali Karimi olduğunu anımsatan Atan, “Onu da en kısa vakitte bekliyoruz. Moralimiz güzel, güzel çalışıyoruz. Çok değerli bir maç. Ligin doğal favorilerinden bir tanesi. Geçtiğimiz yılın şampiyonu Trabzonspor’a karşı oynayacağız. Kendi konutumuzda yeterli bir performansımız var. Bunu devam ettirmek istiyoruz. O yüzden bu hafta seyircinin dayanağına fazlaca gereksinimimiz var. Onları stadı doldurmaya davet ediyorum.” dedi.
Atan, Trabzonspor maçında hoş, coşkulu, alanda yapmak istediklerini uygulayan, uygun oynamaya çalışan bir Kayserispor izlettireceklerini kaydetti.
Kendi meskenlerinde 3 müsabakadan da galibiyetle ayrıldıklarını anımsatan Atan, şu biçimde devam etti:
“Her maç konuşmasında, soyunma odasında ‘burası bizim meskenimiz. Yani burada kazanmamız gerekiyor’ diye konuşuyoruz. Bu maçta o maçlardan bir tanesi olacak. Gün gelince tahminen inşallah hiç gelmez fakat kaybedeceğiz. İnşallah bu vakit bu biçimde değil. Konutumuzda sürdürdüğümüz galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz. Ancak her şeydilk öncelikli hedefimiz seyircimizle bütünleşip, coşkulu oynayıp uygun futbol oynamak, rakibe oyunumuzu kabul ettirmek. Sıkıntı bir maç olacak ancak hoş bir maç olacak.”
Tecrübeli savunma oyuncusu Dimitrios Kolovetsios ise kuvvetli bir rakibe karşı oynayacaklarını söylemiş oldu.
Milli ortayı uygun değerlendirdiklerini vurgulayan Kolovetsios, “Kaliteli oyuncuları var. ötürüsıyla hocamızla birlikte taktik idmanlarda buna çalışıyoruz. Bu süreçte fazlaca güzel çalıştık, güzel motive olduk. Umuyorum ki taraftarımızın da dayanağıyla bu hafta fazlaca hoş bir skor alacağız.” tabirlerini kullandı.
Antrenman
Yukatel Kayserispor, Spor Toto Muhteşem Lig’in 8. haftasında 1 Ekim Cumartesi günü Trabzonspor’u konuk edeceği karşılaşmanın hazırlıklarını sürdürdü.
Kulüp tesislerindeki idman, teknik yönetici Çağdaş Atan idaresinde gerçekleştirildi.
İdmanda, ısınma ve istasyon çalışmalarının akabinde dar alanda çift kale maç oynandı.
Sarı-kırmızılı takım, hazırlıklarına yarın devam edecek.
 
Üst