Boldrin: “Burayı fazlaca seviyorum”

bencede

New member
Spor Toto Harika Lig gruplarından Çaykur Rizespor’un Brezilyalı orta saha oyuncusu Fernando Boldrin, Rize’yi kendisinin ve ailesinin hayli sevdiğini, Rize’nin kendisi için “sevgi” demek olduğunu söylemiş oldu.
Yeşil-mavili grubun 4 dönemde 96 kere formasını giyen 32 yaşındaki orta saha oyuncusu, Rize’ye geldiği günden itibaren her insanın kendisine sahip çıktığını ve kucak açtığını anlattı.
Kulübe 4 yıl evvel kiralık oyuncu olarak geldiğinin altını çizen Boldrin, yaşadığı süreçte hayli memnun olduğunu tabir etti.
Tesislerin kapısından içeri girdiği birinci andan itibaren aile ortamında olduğunu aktaran Boldrin, “O periyot liderimiz, yöneticilerimiz, bir arada oynayıp giden oyuncu arkadaşlarım, çalışanlar hepsi kalbimde başka yerde. Kalbimde epey farklı bir yeri var Rize’nin. Rize benim için sevgi demek. Ben burayı epey seviyorum. Hem ben hem ailem.” diye konuştu.
Çaykur Rizespor’a geldiği birinci dönemi unutamadığına değinen deneyimli oyuncu, “Çok şeyleri unutamadım lakin birinci geldiğim yıl, ligin birinci yarısı hayli güç geçmişti. Ligin birinci yarısını bir galibiyetle bitirmiştik. daha sonra Okan Buruk hocamız geldi. Kendisine epeyce büyük hürmet ve sevgim var. İnanılmaz bir dokunuş yaptı. Çok harika bir dokunuş yaptı. Bence herkes için unutulmazdı. Alanımızda hayli farklı bir oyun, seyirci ambiyansı inanılmazdı. Çok farklı bir ikinci yarı yaşadık ve unutulması imkansız.” değerlendirmesinde bulundu.

İç alanda epeyce farklı…
Yeşil-mavili grubun iç saha maçlarının epeyce farklı olduğunu kaydeden Boldrin, “Çaykur Rizespor iç saha maçlarını fazlaca farklı oynuyor. İç saha oyun anlayışımız farklı oluyor ve daha hayli galip geliyoruz. Yeni gelen arkadaşlarımıza da bunu aşılamaya çalışıyoruz. Ligde son dört iç saha maçında kazanarak bir başlangıç yaptık, başımızı kaldırdık. Evimizdeki uygun oyun ve galibiyetlerin taçlanması için dışarıdan puan yahut puanlar getirmeliyiz. Bu oyuncu kümesi ile onu başarabilirsek 4 yıl evvelki döneme misal şeyler yaşayabiliriz. Bütün taraftarlarımızı memnun edeceğimize inanıyorum.” sözlerini kullandı.
Türkiye’deki birfazlaca ekibin dönem içerisinde epeyce fazla transfer gerçekleştirdiğini belirten Brezilyalı futbolcu, şöyleki devam etti:
“Çok fazla oyuncu değişimi, mevcut grupta duran oyuncuları da epeyce fazla zorluyor. Geçen dönem oynadığım oyuncularla uyumum vardı. Bu sene grup büsbütün değişti diyebiliriz. Onlar bana ben onlara alışmaya çalışıyorum. Bu kadar fazla oyuncu değişimini hakikat bulmuyorum. Bir oyuncu gruba alıştıysa, güzelse, o ekibi seviyorsa ve bunu siz biliyorsanız, o futbolcu ile devam etmenin yollarını aramak gerekiyor. Bundan daha sonra umarım biz kulüp olarak bunu başarabiliriz. Dönem başında yaşadığımız badirenin da niçini aslında bu. Birtakım şeyler rayına oturmaya başladı. Herkes ne yapabileceğini, ne yapamayacağını biliyor. Alışma devrini bitirdiğimizi ve bundan daha sonra daha başarılı olacağımızı düşünüyorum.”
Hafta sonu alanlarında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor ile yapacakları maçla ilgili taraftarlara Türkçe seslenen Boldrin, “Malatya maçı inşallah üç puan.” sözünü kullandı.